کلاغ ها


+ ورود کوه نوردان به پاکستان ممنوع شد!

پس از حادثه مرگ 10 کوه نورد در پاکستان، دولت این کشور ورود  کوه نوردان به پاکستان را به حالت تعلیق درآورد.

 

پس از حادثه مرگ 10  کوه نورد در پاکستان در آخرین ساعات روز شنبه، دولت پاکستان ورود گردشگران کوه نورد را به این کشور تا اطلاع ثانوی ممنوع کرد.  به گزارش خبرگزاری فرانسه، در جریان این حادثه که در یکی از کمپ‌های ویژه اسکان کوه نوردان در ارتفاعات «نانگا پاربات» در منطقه کوهستانی هیمالیا در شمال پاکستان روی داد، دو مرد مسلح  کوه نوردان حاضر در این کمپ را به رگبار گلوله بستند که علاوه‌بر مرگ 10  کوه نورد از کشورهای اوکراین، اسلواکی، چین، لتونی و نپال، راهنمای محلی آنها نیز کشته شد.

در این شرایط دولت پاکستان ورود گردشگران کوه نورد را به این کشور به حالت تعلیق درآورده و اعلام کرده پس از برقراری امنیت و مجازات مسببان این حادثه، باردیگر گردشگران کوه نورد امکان صعود به کوه "نانگا پاربات" و دیگر کوه‌های منطقه هیمالیا را خواهند داشت.

این حادثه در شرایطی روی داد که در دهه‌های گذشته نیز ناآرامی در پاکستان، گردشگران را از این کشور فراری داده است تا اینکه از سال گذشته بازگشت گردشگران به پاکستان آغاز شد.

پاکستان در سال 2012 با میزبانی از بیش از یک میلیون گردشگر حدود 350 میلیون دلار از محل صنعت گردشگری درآمد داشت که یکی از علل اصلی آن راه‌اندازی مراکز اطلاع رسانی و رزرواسیون برای گردشگران در مناطق مختلف پاکستان بوده که سهم بسزایی در جذب گردشگران به این کشور داشته‌ است.

 

از رسانه ها

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٢:۱٩ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٤ تیر ۱۳٩٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک