کلاغ ها


+ آیا تصمیم به ادامه حضور تیم آرش در پاکستان درست است؟

اعلام موجودیت شاخه‌ای از طالبان پاکستان برای انجام عملیات تروریستی علیه کوه‌نوردان و گردشگران خارجی در این کشور و جنایت تکان دهنده‌ای که در بیس کمپ نانگاپاربات رقم زدند، رویداد کوچکی نیست که بتوان به ساده‌گی از کنار آن گذشت. عباس ثابتیان با توجه به ادامه حضور تیم آرش در منطقه و نگرانی‌هایی که بابت این موضوع وجود دارد ، پرسش بسیار مهمی را از مدیران و مسئولان باشگاه آرش مطرح نموده است:

" آیا ماندن تیم برودپیک در منطقه و ادامه صعود کار درستی است؟"

وبلاگ آرام کوه

 

در شرایط فعلی کشور پاکستان و احتمال انجام حملاتی دیگر علیه کوه‌نوردان و گردشگران خارجی ، شاید تصمیم عاقلانه و درست آن باشد که دستور توقف برنامه و بازگشت به ایران داده شود. وانمود کردن به اینکه اتفاقی روی نداده است و با گونه‌ای خوش‌بینی ساده‌لوحانه خود را به قضا و قدر سپردن و تصمیم به ادامه برنامه گرفتن ، بی‌شک مسئولیت بسیار سنگینی را متوجه مدیران باشگاه آرش خواهد نمود.

 

 

نظر شما چیست؟

در این شرایط تصمیم درست کدام است؟

 

 

 

جدای از هر تصمیمی که مدیران باشگاه آرش بخواهند برای تیم اعزامی خود به هیمالیای پاکستان بگیرند ...  کوه‌نوردانی که هم اکنون قصد دارند گشایش مسیری نو و به نام ایران را در برودپیک به اتمام برسانند ، فرقی نمی‌کند که مجوز شورای برون مرزی دارند یا ندارند ، مستقل‌اند یا دولتی ، از این باشگاه هستند یا آن باشگاه و ... مهم این است که ایرانی‌اند و مسئولان فدراسیون کوه‌نوردی وظیفه دارند در اولین فرصت ممکن و با انجام مکاتباتی ضروری ، مسئله‌ی حفظ امنیت و سلامت جان کوه‌نوردان کشورمان را به مقامات پاکستانی یادآوری نمایند!  پیگیری موضوع تامین و تضمین امنیت جان کوه‌نوردان ایرانی در حال حاضر فقط و فقط بر عهده‌ی فدراسیون کوه‌نوردی می‌باشد! 

 

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٢:۳۳ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٥ تیر ۱۳٩٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک