کلاغ ها


+ بابازاده هایی که برای ما تکلیف تعیین می کنند!!

کیومرث بابازاده در آخرین موضع‌گیری خود که در سایت کوه‌نیوز منتشر شده است توجه به جنایت بی‌سابقه در بیس‌کمپ نانگاپاربات و بیان پاره‌ای نگرانی‌ها برای تیم کوه‌نوردان ایرانی مستقر در برودپیک و طرح پرسش از مدیران باشگاه آرش را جوسازی نامیده است!!

 

کیومرث بابازاده با این موضع‌گیری ، فقط سقف کوتاه اندیشه و درک خود را نشان داده است . او نشان داد که هنوز در آن حال و هوای دهه پنجاه و حتی اوایل دهه شصت سیر می‌کند!! روزگاری که در محدوده‌ی باشگاه کوچک‌شان می‌توانستند برای دیگران تکلیف تعیین کنند که از چه بگویند و چقدر بگویند و چگونه بگویند !!  اما ...

 

آقای بابازاده! گذشت آن روزگاران! در دنیای امروز دسترسی و انتشار اخبار و اطلاعات دیگر هیچ محدوده و مرزی را نمی‌شناسد! شما که هستید که به خود اجازه داده‌اید با متهم کردن وبلاگ‌نویسان کوه و کوه نوردی به جوسازی بخواهید مرعوب‌شان کنید و برایشان تکلیف تعیین کنید که از چه بگویند و چقدر بگویند و چگونه بگویند تا به مذاق شما و دوستان‌تان خوش آید؟!

 

یک خاطره ... ( شاهد : عباس محمدی ) : بهار 84 . نشست همگانی انجمن کوه‌نوردان در پارک شفق .  کیومرث بابازاده رئیس انجمن بود .  بیرون از جلسه و در حضور عباس محمدی از او درخواست وقتی بسیار کوتاه ... کمتر از یک دقیقه ... برای اطلاع رسانی "نخستین نشست وبلاگ نویسان  کوه و کوه نوردی در پلنگ چال" را کردم . بدون حتی لحظه ای تامل و تفکر  آن را رد کرد . خیلی تعجب نکردم . انتظارش را داشتم . انجمن در آن زمان ... و مانند بسیاری سال های دیگر ... در حیطه و کنترل کامل دو باشگاه بزرگ تهرانی بود و مشخص بود که جایی و مجالی برای بروز و طرح اندیشه و تفکری مستقل از خواسته ها و منافع این دو باشگاه  نیست . بابازاده نه را گفت و به سرعت داخل سالن جلسه رفت . رفتار او به قدری زشت و زننده بود که عباس محمدی را به واکنش واداشت و از نوع برخورد او با تعبیر روش های استالینیستی یاد کرد!!

 

شاید بیش از یک هزار وبلاگ  با موضوع کوه و کوه‌نوردی در کشورمان داشته باشیم  اما به خوبی می‌دانیم ، تعداد وبلاگ‌هایی که به طرح مسایل یا پرسش‌های انتقادی می‌پردازند یا دیگرگونه می‌اندیشند به تعداد انگشتان یک دست هم نمی‌رسد !!  نکته‌ی جالب اما اینجاست که امثال این بابازاده‌های کوه‌نوردی ایران تاب تحمل همین تعداد اندک دیگراندیش(!) و منتقد را هم ندارند و می‌خواهند با طرح اتهام جوسازی  آنها را وادار به ...

 

آقای بابازاده! این  تعداد وبلاگ‌های دنباله رو ، مطیع و مجیزگو‌ی فعلی بس‌تان نیست؟!

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۸:٢٤ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٦ تیر ۱۳٩٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک