کلاغ ها


+ دبیر فدراسیون: کوه نوردان مفقود شده مجوز نداشتند

در پی مفقود شدن کوه‌نوردان ایرانی در هیمالیا، دبیر فدراسیون کوه‌نوردی گفت: آنها برای این صعود هیچ مجوزی از فدراسیون نگرفته بودند.

 هادی صابری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در مورد مفقود شدن یک هفته‌ای سه کوه نورد تیم آرش در هیمالیای پاکستان، اظهار کرد: آنها در قالب یک گروه مستقل صعود را انجام دادند و هیچ مجوزی از فدراسیون کوه نوردی به عنوان متولی کوه نوردی کشور نگرفته بودند. البته ما به عنوان عوامل فدراسیون تمایل داریم که افراد با ارائه برنامه‌ای مدون اقدام به صعودهای مستقل داشته باشند، اما با نظارتی دقیق از سوی فدراسیون .

وی افزود: فدراسیون کوه نوردی بر حسب وظیفه‌ای که دارد وظیفه انسانی خود می‌داند که به همه کسانی که چنین مشکلاتی دارند کمک کند حال چه مجوز گرفته باشند و چه مجوز نداشته باشند، اما اگر این گروه‌ها مجوز داشته باشند برخی کارها را راحت‌تر می‌توان هماهنگ کرد.

دبیر فدراسیون کوه نوردی در پاسخ به این سوال که گروه‌ها برای اخذ مجوزهای لازم از فدراسیون از چه زمانی باید اقدام کنند؟ افزود: طبق بخشنامه‌های فدراسیون کوه نوردی این زمان حدود شش یا هفت ماه قبل از صعود است که ابتدا بخشی از این زمان مربوط به زمان انجام کارهای اداری و کارشناسی لازم در وزارت ورزش و جوانان است.

وی با اشاره به این که در صورت دریافت اخبار جدید در مورد این سانحه، اخبار آن روی سایت فدراسیون قرار داده خواهد شد، یادآور شد: برای این که اخبار به صورت دقیق و صحیح در اختیار علاقمندان قرار گیرد تمام اطلاعات و اخبار لازم در مورد این حادثه روی سایت فدراسیون قرار داده شده و پیگیری‌های لازم توسط فدراسیون در حال انجام است. اگر اخبار جدیدی به دست آید روی سایت فدراسیون قرار می‌دهیم.

 

خبرگزاری ایسنا

 

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۳:٠۳ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۳٠ تیر ۱۳٩٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک