کلاغ ها


+ حادثه ی برودپیک : سانسور خبری، زمان و شانس را کشت!

آخرین خبر از امدادرسانی در برودپیک _ سانسور خبری، زمان
و شانس را کشت!

 

عباس ثابتیان : دیشب به عباس محمدی صحبت کردم و گفتم که امروزه از روی آخرین تماس با موبایل موقعیت دقیق تماس گیرنده را تعیین می‌شود کرد، آیا ستاد بحران به این فکر کرده است که از روی تماس‌های آیدین موقعیت او را بیابند؟ GPS که انگار قصه‌ای بود و بس!

امروز این کار انجام شده وحالا موقعیت دست‌نیافتنی تیم را در عکس زیر ببینید.

 

کدام تیم نجات دیگر قادر به حضور در این مکان هولناک است؟

ای‌میل دریافتی از نیکنام کریم (شرکت ATP)

توماس لامل هم بر این عقیده است که آنها زیر قله‌ی فرعی از مسیر خارج شده‌اند، او تاکید می‌کند که آنها در خاک پاکستان هستند و نه در چین، او هم‌چنین بر این عقیده است که در این مرحله هیچ شانسی برای نجات هیچ کسی از آنجا وجود ندارد.

 

پ ن :

درهای بسته یاران ما را به مسلخ برد!

 

 

نقل از وبلاگ آرام کوه

 

 

 

 

بی بی سی فارسی: عملیات نجات کوه نوردان ایرانی در پاکستان متوقف شد

منظور حسین، رئیس باشگاه کوه‌نوردی آلپن پاکستان اعلام کرد که عملیات جستجو و نجات سه کوه‌نورد ایرانی که در ارتفاعات شمال پاکستان ناپدید شدند بودند، متوقف شده است. آقای حسین با اعلام توقف عملیات نجات به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت که این سه کوه‌نورد توانسته بودند به قله برودپیک صعود کنند.

آیدین بزرگی، پویا کیوانی و مجتبی جراحی سه کوه‌نورد مفقود شده هستند که روز سه شنبه ۲۵ تیر موفق شدند قله ۸۰۴۷ متری برودپیک را فتح کنند. رئیس باشگاه کوه‌نوردی آلپن پاکستان گفت که این کوه‌نوردان در تماس روز ‌سه‌شنبه خود اعلام کردند که به شدت خسته هستند و مواد غذایی آنها در حال اتمام است. آقای حسین گفته که تیم امداد نتوانسته این افراد را پیدا کند و هلیکوپتری که برای جستجو فرستاده شده بود، امروز فراخوانده شد.

 نقل از کوه نیوز

 

 

 

 

 پی نوشت:

به مردم و به رسانه ها دروغ نگوئید! 

 

روزنامه ایران امروز گزارش نسبتا مفصلی را از حادثه ی برودپیک منتشر نمود .  در این گزارش سعی شده است " طوفان سهمگین "  ، " طوفان و کولاک " و ... به عنوان زمینه ساز و دلیل اصلی حادثه ی برودپیک معرفی شود .  چندی پیش نیز پرویز روحانی از اعضای ستاد بحران باشگاه آرش در مصاحبه با بی‌بی‌سی فارسی   طوفان شدید و وضعیت نامناسب جوی را دلیل اصلی گم کردن مسیر اعلام کرده بود.

 

آرشیو و سابقه های قبلی  اطلاعیه های باشگاه آرش در باره ی قدم به قدم مراحل اجرای برنامه و بخصوص مراحل صعود قله و آغاز فرود هنوز در سایت رسمی این باشگاه و سایت کوه نیوز قابل دسترسی است. در هیچ کدام از این اطلاعیه ها ، کوچک ترین اشاره ای به طوفان سهمگین و یا حتی شرایط نامناسب جوی وجود ندارد . ضمن آنکه دست یابی به پیش بینی های شرایط جوی کوهستان برودپیک در آن روز مشخص صعود و فرود نیز کاری غیرممکن نیست .

 

هیچ طوفان سهمگینی در کار نبوده است!!  و گم کردن مسیر فرود توسط گروه کوه‌نوردان آرش و بحران فعلی هیچ ربطی به طوفان‌های سهمگین نداشته است!  پس هدف از این دروغ پردازی‌ها چیست؟  آیا قرار است "برنامه‌ریزی غلط ، فقدان پیش بینی تیم امداد و نجات و تفکر صعود به هر قیمت ممکن " را در سایه‌ی طوفان‌های سهمگین و تخیلی برودپیک از نظرها پنهان کنیم؟! 

 

 

 

 

به مردم و به رسانه ها دروغ نگوئید ! 

 

 

 

 

  

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۸:٥٩ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۳٠ تیر ۱۳٩٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک