کلاغ ها


+ روزنامه شرق، مبلغ صدا و فرهنگی ارتجاعی برای کوه نوردی ایران

 

 

افکار پراکنده‌ی یک کلاغ خسته:

 

_ می‌گویند دنیای صاحبان "زور و زر و تزویر" دنیای قشنگی‌ست! دنیایی که هیچ دری را برایشان بسته نمی‌گذارد! دنیایی که  آفتاب می‌تواند به آنان ... در هر جای زمین که باشند... لبخند بزند!  از غرب تا شرق ...

 

_  در دنیای امروز کافی‌ست صاحب زر باشی‌!   آنگاه برای شنیدن حرف‌هایت ... هر چند بی‌ارزش، هر چند تکراری ، هر چند کهنه و ارتجاعی ... همه‌ی بلندگوها و همه‌ی تریبون‌های جهان آماده است‌! از غرب تا شرق ... از بی بی سی فارسی و صدای امریکا تا روزنامه‌ی شرق !!

 

_ می‌گویند دنیای صاحبان " زور و زر و تزویر  " دنیای قشنگی‌ست!

  

_  چه کسی باور می کرد که روزنامه ی شرق هم می تواند مبلغ صدا و فرهنگی ارتجاعی برای کوه نوردی ایران باشد؟

 

 

_ روزنامه شرق امروز ( یک شنبه 6 مرداد ) را از دست ندهید ... برای کوه‌نوردی ایران سنگ تمام گذاشته است!!  نوشته‌هایی پر از شور و حماسه و احساس ... در باره‌ی بزرگ قهرمانان و بزرگ شیرمردان و شیرزنانی که به کوه می‌روند تا بمیرند!! ... تا به بزرگ‌ترین آرزوی زنده‌گی‌شان یعنی مرگ برسند!! ... این را روزنامه‌ی شرق می‌گوید ... امروز ، روزنامه‌ی شرق در باره‌ی ابهت مردن در کوه برایمان نوشته است . در باره‌ی انسان‌های با اراده ، شاهین‌های بلند پرواز و مردان جسوری نوشته است که در این دنیا وظیفه‌ای جز مردن در کوه ندارند‌!! ... زنده‌گی مال آنان نیست ... چرا که آنان قهرمان و اسطوره‌اند و انتخابی جز مرگ در پیش رو ندارند ... این را روزنامه‌ی شرق می‌گوید ... زنده‌گی فقط از آن  نویسنده‌گان متون است ... اندیشه‌پردازان ، خط دهنده‌گان ، تئوریسین‌ها ، تشویق کننده‌گان، تحریک کننده‌گان ... زنده‌گی مال آنهاست ... براستی اگر آنها نباشند چه کسی وظیفه‌ی خلق فضاهای حماسی را برای تهییج و ترغیب قهرمانان و اسطوره‌ها به فرو رفتن در کام مرگ را برعهده خواهد داشت؟! ... زنده‌گی از آن صاحبان زور و زر و تزویر است ... که می‌گویند دنیای‌شان ، دنیای قشنگی‌ست!

 

 

_  در دنیای امروز کافی‌ست صاحب زر باشی‌!   آنگاه برای شنیدن حرف‌هایت ... هر چند بی‌ارزش، هر چند تکراری ، هر چند کهنه و ارتجاعی ... همه‌ی بلندگوها و همه‌ی تریبون‌های جهان آماده است‌! از غرب تا شرق ... از بی بی سی فارسی و صدای امریکا تا روزنامه‌ی شرق !!

 

 

 

 

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٩:٤٢ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٦ امرداد ۱۳٩٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک