کلاغ ها


+ فاجعه ی برودپیک: قسم خورده اند هیچ اشتباهی را نپذیرند!!

 

سارا مالکی مصاحبه‌ای را با همایون بختیاری و عباس محمدی  پیرامون موضوع امدادرسانی  به کوه‌نوردان حادثه دیده‌ی تیم باشگاه آرش  در روزنامه‌ی دنیای اقتصاد منتشر نموده است .

 

مضمون گفته‌ها و اظهارات آنان در این مصاحبه به صراحت ، نشان دهنده‌ی نوع نگاه و تفکر " مکتب باشگاه کوه‌نوردان آرش " است !

 

به نظر می‌رسد  آنان  ( آرشی‌ها ) با تمام وجود قسم خورده‌اند و پای‌شان را در یک کفش کرده‌اند که هیچ قصور و کوتاهی و یا اشتباهی را برای برنامه‌ی اجرا شده‌ی باشگاه‌شان نپذیرند و  مرگ تراژیک آیدین و پویا و مجتبی را برای افکار عمومی عادی و طبیعی قلمداد کنند !! و حتی در بخشی از مصاحبه _ و براستی به شکلی خجالت آور _  بار تمامی و تمامی و تمامی فاجعه را بر دوش خود بچه ها و اشتباه آنان در پیداکردن مسیر بگذارند.  

 

پرسش‌های سارا مالکی بسیار دقیق و هوشمندانه است و عباس محمدی نیز _ مانند همیشه و به مثابه‌ی استاد بزرگ " لاپوشانی و توجیه " آرشی ها !! _  تمام تلاش خود را برای طبیعی جلوه دادن حادثه  و مرگ اعضای تیم به کار می گیرد .

 

از نظر آنان ، در این فاجعه و برای مثلا عملیات امداد همه چیز به صورتی کامل ، بدون نقص و حتی بی نظیر در تاریخ بوده است !!  در یک مورد : تیم قرار بوده روز یک شنبه در محل کمپ 3 باشد ، روز چهارشنبه است و تیم نه تنها به کمپ 3 نرسیده است بلکه حتی اعلام گم کردن مسیر هم به تهران داشته است ... و در حالی که روز چهاشنبه هم  _ در نهایت حیرت و شگفتی  _ برای آقایان تصمیم گیرنده در تهران روزی برای نگرانی و آغاز جدی عملیات امدادرسانی نیست ... عباس محمدی در این مصاحبه ادعا می کند : " عملیات جست و جو بدون کوچک ترین تعللی انجام شد " !! و در یک مورد دیگر : از پروازهای صرفا شناسائی و عکاسی توماس لامل ، همایون بختیاری به عنوان " امدادی که برای نجات بچه‌ها انجام شد در تاریخ امدادرسانی دنیا بی‌نظیر بود" نام می برد !!

 

روشن است ، قسم خورده اند هیچ قصور و کوتاهی یا اشتباهی را در کار خود نپذیرند.

 

تراژدی  ما فقط مرگ تلخ و دردناک سه کوه نورد جوان و خوب کشورمان نیست ، تراژدی ما حاکمیت تفکر و فرهنگی است  که برای سلامتی جسم و توجه به جان در کوه نوردی بهائی قائل نیست  و همچنان با تعریف مرگباری که از این ورزش ارائه می‌دهد و با هدف هرچه بالاتر بردن دیوار افتخارات باشگاه شان ،  زمینه های فکری و روانی لازم را برای آماده سازی  جوانانی دیگر  و  مسلخی دیگر و  فاجعه ای دیگر  فراهم می آورد !

 

 

 

متن کامل مصاحبه را در لینک زیر بخوانید:

 http://www.donya-e-eqtesad.com/news/744111

 

 

 

 

 

پی نوشت :

" ... در این مسیر ( ورزش کوه نوردی )  سلامت جسم که هیچ ، تمـــامی جان هم ملاحظه‌ای است که در مرتبه‌های پایین قرار دارد ... گاه نامه ی آرش "

 

 

 

 

  

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٦:٠۳ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱٠ امرداد ۱۳٩٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک