کلاغ ها


+ فاجعه ی برودپیک و دبیر کم حافظه ی باشگاه آرش !!

همایون بختیاری ... 10 مرداد 92 ... مصاحبه با روزنامه‌ی دنیای اقتصاد:

" من به جرات می‌توانم بگویم امدادی که برای نجات بچه‌ها انجام شد در تاریخ امدادرسانی دنیا بی‌نظیر بود... "

 

 

همایون بختیاری ... 12 مرداد 92 ... مصاحبه با خبرگزاری ایسنا :

" وی در پاسخ به این سوال که آیا اجساد این کوه‌نوردان پیدا خواهد شد و امکان پایین آوردن آنها وجود دارد، یادآور شد: اولا که این کوه‌نوردان عزیز در مسیر اصلی نیستند که محل رفت و آمد باشد. شاید اگر محلی بود که مسیر کوه نوردان برای صعود بود، می‌شد پیش‌بینی کرد اجساد آنها یافت شود. نکته مهم دیگر این است که آنها در ارتفاع بالای هفت هزار متر هستند که در این ارتفاع امکان امدادرسانی وجود ندارد... "

 

 

پرسش یک : آقای بختیاری ، با ادعای امروزتان مبنی بر عدم امکان امدادرسانی در ارتفاع بالای هفت هزار متر ، ممکن است بفرمائید پس در ادعای دو روز پیش‌تان چه عملیات امدادی صورت گرفته که در تاریخ هم بی‌نظیر بوده است؟!

 

پرسش دو : طبق روایتی قدیمی ، گروهی خاص از مردم را می‌گویند کم حافظه!!  آیا می‌دانید آن گروه خاص چه کسانی هستند؟!

 

------------------------------

 

 

 پی نوشت 1 :

آقای کیومرث بابازاده ، آقای همایون بختیاری ، آقای عباس محمدی، آقای باشگاه آرش

 

این عادلانه و منصفانه نیست! این از روح جوانمردی در ورزش به دور است!  لطفا پروژه‌ی مقصر جلوه‌دادن بچه‌ها را بس کنید!

 ایده و تفکر از آن شما بود. راه‌اندازی و برنامه‌ریزی از آن شما بود. اجرای برنامه از طرف باشگاه شما و به نام باشگاه شما بود.  تعیین و انتخاب تاکتیک و استراتزی نحوه‌ی صعود از طرف شما بود. مهم‌ترین و اصلی‌ترین تصمیمات و دستورات برنامه از تهران و از طرف شما گرفته می‌شد... آن وقت ... حالا که فاجعه‌ای رخ داده است و زمان پاسخ‌گویی به افکارعمومی فرا رسیده است ... این عادلانه و منصفانه نیست که سعی می‌کنید بچه‌ها را مقصر جلوه دهید . این از روح جوانمردی در ورزش به دور است که می‌خواهید بار تمامی ضعف‌ها و کمبودها و کوتاهی‌ها و تعلل‌های غیرقابل درک خود را بر دوش آنان بگذارید . این عادلانه و منصفانه نیست که بچه‌ها را متهم به خودخواهی و فقدان عواطف خانوادگی و ... می‌کنید. لطفا این پروژه‌ی ناسالم را بس کنید!

 

"بختیاری در پاسخ به این سوال که کوه‌نوردان چرا این صعود را انجام دادند، گفت: کوه‌نوردان تنها برای عشق خودشان به کوه می‌روند و به دنبال پاداش و جایزه‌ای نیستند و به آنها پاداشی داده نمی‌شود. معتقدم که کوه نوردان خودخواه‌ترین افراد هستند، چرا که می‌دانند چه سختی‌هایی باید تحمل کنند و از آن طرف خانواده‌شان را تنها به عشق کوه رها می‌کنند و می‌روند. این یعنی آنها تنها کوه را می‌خواهند... ایسنا

 

 "سارا مالکی : پس در نهایت در این صعود چیزی به نام تیم پشتیبانی به خاطر سبک صعود وجود نداشته است؟... بختیاری: ما تیم دوم داشته‌ایم، نه تیم پشتیبانی... محمدی : تیم پشتیبانی به معنای کلاسیک نداشتیم و قرار هم نبوده داشته باشیم...  بختیاری: و این نظر خود بچه‌ها بوده، باشگاه آرش نگفته که چه کار کنید، بچه‌ها گفته‌اند طرح ما این است باشگاه هم با توجه به توانمندی بچه‌ها این موضوع را پذیرفته است... روزنامه دنیای اقتصاد "

 
 
این عادلانه و منصفانه نیست!   این از روح جوانمردی در ورزش به دور است! لطفا پروژه‌ی مقصر جلوه‌دادن بچه‌ها را بس کنید!                               
 
 
 
------------------------------
 
 
 
پی نوشت 2 :
 
 
فاجعه‌ی برودپیک : دیدگاه امین معین
 
" ... آقایان! که سنگ سنگین صعود مستقل را به سینه می زنید... روی سخنم با شماست...  شما را به خدا... آخر با چه زبانی، با چه منطقی باید به شما گفت که صعود قلل دشوار راه دارد...  ترین بودن شرط دارد...  اولین بودن مسلک دارد...  شروع کردن مرام دارد...  چقدر باید تاوان بپردازیم؟!   چه کسی می گوید کوه نوردی میدان مسابقه ندارد؟!  آقایانی که هدفتان فقط گل زدن شده است!  گویا دروازه ی حریف خیالی تان را هم گم کرده اید!  آقایان شما دارید گل به خودی می زنید!  ما داریم می بازیم...  فدراسیون کوه نوردی مجوز شورا نمی دهد... فدراسیون کوه نوردی سنگ می‌اندازد... فدراسیون کوه نوردی، کوه نوردی نمی داند... فدراسیون کوه نوردی نور چشمی دارد... فدراسیون کوه نوردی شایسته سالار نیست ... فدراسیون کوه نوردی... آقایان! سخنانتان قبول... اما... حاصل تجربه هایی همه تلخ با دلم می گوید که اگر چنین نبود بازهم شما بهانه ی دیگری برای بستن شمشیرهای کهنه تان می جستید... برای کینه‌هایی دیرینه... برای فرار از واقعیت... برای نپذیرفتن ضعف‌ها و کم کاری‌ها... آقایان شما دارید گل به خودی می زنید! ما داریم می بازیم... "

 

متن کامل را در وبلاگ امین معین بخوانید:

http://garinmount.blogfa.com

 

 

 ------------------------------

 

پی نوشت 3 :

جناب آقای بختیاری، شب شما بخیر! امیدواریم حالتان خوب باشد...

شنیده ایم مبلغ 60،000 دلار برای امداد رسانی به ما سه نفر هزینه کرده اید. مطمئن باشید ما خود واقفیم که این نوع امداد رسانی در سراسر جهان مثال زدنی است و اصلا هیچ کجای این کره ی خاکی به مانند آن یافت می نشود. دستتان درد نکند ممنون و متشکریم. اما راستش را بخواهید برایمان سوالی مطرح شده که البته ببخشید این موقع شب مزاحمتان می شویم و بیدارتان می کنیم...

می شود بی زحمت بفرمایید آن موقع که ما همگی درگیر مشکلات اقتصادی بودیم و به این در و آن در می زدیم تا هزینه ی سفر را جفت و جور کنیم، این مبلغ دقیقا کجا بوده است؟؟؟ باور بفرمایید اصلا قصد بیدار کردنتان را نداشتیم اما خوب چه کنیم که پرسشی مطرح شد و ما نمی توانستیم سرمان را بدون اینکه پاسخ آن را دریافت کنیم روی زمین بگذاریم...! "

 

نامه ی آیدین ، پویا  و  مجتبی از ارتفاع 7700 متری برودپیک به دبیر باشگاه آرش

آخرین پست امیرحسین ناظمی در وبلاگ ندای کوهستان

 

 

 

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱۱:٠٥ ‎ب.ظ ; شنبه ۱٢ امرداد ۱۳٩٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک