کلاغ ها


+ خبرهایی از حوادث کوه ...

 

 

رئیس جمعیت  هلال احمر مشگین شهر گفت: تلاش گروه های امداد و نجات این جمعیت برای یافتن کوه نورد مفقود شده مشگین شهری در ارتفاعات سبلان تاکنون بی نتیجه مانده است.

 

ایرج آقایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: رامین نوروزی کوه نورد ۱۸ ساله اهل مشگین شهر عصر دیروز به همراه یک گروه ۲۰ نفری به قله سبلان صعود کرده بوده که به هنگام بازگشت به دلایل نا معلومی از گروه جدا شده است. وی گفت: از عصر دیروز تلاش هشت تیم امداد و نجات زمینی در منطقه بدون وقفه حتی در تاریکی شب ادامه یافته اما تاکنون اثری از این کوه نورد دیده نشده است. وی افزود: امروز پس از هماهنگی های لازم یک فروند بالگرد جمعیت هلال احمر به همراه تعدای از کوه نوردان زبده و آشنا به کوهستان نیز در دو نوبت اقدام به گشت زنی و تجسس در منطقه کردند که تلاش این تیم هوایی نیز تا کنون بی ثمر بوده است. وی گفت: تلاش برای یافتن این کوه نورد همچنان ادامه دارد.

ایرنا

 

 

 

کوه نورد حادثه دیده در ارتفاعات گرین شهرستان دلفان با تلاش چند ساعته امدادگران جمعیت هلال احمر لرستان  نجات یافت.


تیم کوه نوردی و امداد و نجات جمعیت هلال احمر دلفان در پی اطلاع از گرفتار شدن یک کوه نورد در گردنه یال کبود گاماسیاب ، پس از طی 4 کیلومتر کوه نوردی در مسیر سخت گذر با حضور در محل حادثه ، آقای هادی بیرانوند کوه نورد گرفتار شده را نجات دادند.  اکبری رئیس جمعیت هلال احمر دلفان گفت : امدادگران این کوه نورد 55 ساله خرم آبادی را که دچار افت شدید فشار خون و تنگی نفس شده بود ، احیاء و سپس به بیمارستان منتقل کردند.  این کوه نورد که به همراه تیمی چهار نفره قصد صعود به قله گرین را داشت پس از افت شدید فشار خون و تنگی نفس 24 ساعت در گردنه یال کبود قله گرین گرفتار شده بود.  گردنه یال کبود با پیچ و خم های زیاد و یخچال های دائمی یکی از مسیر های سخت گذر قله گرین در شرق شهرستان دلفان است .

واحدمرکزی خبر

 

 

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱۱:۳٧ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٢۳ امرداد ۱۳٩٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک