کلاغ ها


+ فاجعه ی برودپیک: نظرات و دیدگاه ها

استناد شما به ویکی پدیا در خصوص معایب روش آلپی آنجا که کوه‌نورد مجاز می‌شود به مسیرهای ناشناخته وارد شود اشتباه است . خودتان بهتر می‌دانید که این تعریف‌ها قدیمی است و گویا هنوز کسی زحمت به روز آوری آنها را به خود نداده است. با توجه به در دسترس بودن جی پی اس و نقشه‌های دقیق از تقریبا همه نقاط زمین دادن چنین مجوزی ( انتخاب مسیر های اله بختکی !) به کوه‌نورد در صعود آلپی مانند این است که کسی برای رفتن به طبقات بالای ساختمان از پنجره های نمای ساختمان بالا برود و اگر کسی به او بگوید چرا از پلکان استفاده نمی‌کنی بگوید " پلکان را پیدا نکردم !"
یک بار دیگر از شما تقاضا می‌کنم امکانات مسیر یابی ( و دانش آن ) در تیمی که شما سرپرست آن بودید را به اطلاع عموم برسانید . این مورد به نظر من عامل خیلی مهمی در پایان دردناک صعود بوده است. درست نمی گویم ؟

 

محمد نصیری در کامنتینگ وبلاگ داستان کوه

 

 

 

بر فرض مثال همه آنچه که در باره روش آلپی نوشتید درست !
ولی اصلآ سوال منتقدین از شما این نیست که " صعود آلپی چیست؟ "

سوال اصلی این است که :
بر اساس چه معیاری و چه تمریناتی و چه سوابقی و چه آزمونی و بررسی کدام بازخورد و . . . ، به این نتیجه رسیدید که سه جوان با میانگین سنی 25 سال و بدون هیچگونه سابقه صعود قبلی هشت هزاری آنهم برای گشایش یک مسیر نو- بشکل یک تراورس طولانی - (و به تعبیر بعضی ها فرسایشی) ، از " روش آلپی " استفاده نمایند؟!


همین یک سوال را بطور مستند و مستدل و مفصل و صادقانه پاسخ بدهید در واقع پاسخ بسیاری از سوالات دیگر را هم بطور خودکار داده اید!!

در ضمن پاسخ شما ، پاسخ به " عزیزالهی " نیست ! پاسخ به تمام کسانی است که این سوال برایشان وجود دارد!

و یک توضیح کوچولو :
جناب شجاعی ، مطمئن باش در دراز مدت نقش "مخالفان و منتقدان" ی که شما را زیر حملات پرسش های آماتور و یا حرفه ای خود دارند به مراتب سازنده تر و عقلانی تر است از نقش به ظاهر دوستانی که محتوای آشکار و پنهان تمامی کامنت هایشان در یک جمله خلاص می شود : " رامین جان ناراحت نباش ،اتفاقی که نیفتاده " !!

 

عزیزالهی در کامنتینگ وبلاگ داستان کوه

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٢:٤٧ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۳ شهریور ۱۳٩٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک