کلاغ ها


+ دیدگاه : به دوست داران صعود قلم و هیئت اجرایی

" کوه نویسی یکی از ثروت های انکار ناپذیر در خدمت کوه نوردی کشور است که استفاده درست از آن می تواند در ارتفای کوه نوردی(به عنوان حرفه، ورزش یا تفریح) نقش بسزایی داشته باشد. ارائه گزارش برنامه ها، نمایش دادن عکس های برنامه ها، نقد برنامه ها، نقد روش ها، معرفی ابزارها و تکنیک ها و نقشه ها، اطلاع رسانی برنامه ها و هواشناسی و ...، هم اندیشی در خصوص مسائل مهم کوه نوردی و به چالش کشیدن آنها و ... همه و همه قسمتی از فعالیت هایی است که در روزگاری که رفت و آمد سخت شده در دنیای مجازی و در قالب کوه نویسی می توان به نحو احسن و با سختی ای کمتر از دنیای واقعی اجرایشان کرد. اما از طرفی اهمیت دادن به کوه نویسی به معنای دوری کوه نویسان در دنیای واقعی از یکدیگر نیست و بسیاری از دوستان کوه نویس بر این عقیده اند که لازم است هر چند وقت یکبار(سال ماهی یک بار!) دور هم جمع شوند و دیداری تازه کنند و از امکاناتی که دنیای مجازی از ارائه آنها عاجز است استفاده کنند. صعود قلم(هر سال یک بار) و کافه کوه(هر ماه یکبار) دو ابداع ارزشمند کوه نویسان کشور است. که هر کدام مزایا و معایب خاص خودشان را دارند. صعود قلم که امسال به همت و اراده دوستان کوه نویس شهرستان گنبد کاووس هشتمین برنامه خود را تجربه می کرد در روزگار سختی به سر می برد. نامزدهای میزبانی هر سال کمتر می شوند و نامزدهای هیئت اجرابی به زور به عدد انتخاب می رسند و عملن انتخابات بی معناست و در واقع چیزی شبیه ثبت نام شده است. اگر کوه نویسان عزیز دلشان برای صعود قلم می سوزد و از رو به زوال رفتن آن ناراحت خواهند شد بهتر است هرچه زودتر کاری کنند.

 


آذر در بخش کامنتدانی آخرین پست ندای کوهستان با نام صعود قلم در آستانه نابودی نوشته است :به نظر من صعود قلم رو باید به شکلی اجرا کرد که همه گروهها اجرا می کنند .میزبان بودن شخص صرفا به جهت آشنایی ایشان با کوههای منطقه باشدو محل خواب در طبیعت و یا پناهگاهها و غذا هم به عهده اشخاص شرکت کننده اتفاقا خیلی هم جالب است .تنوع غذایی ایجاد می شود.وسیله نقلیه هم میزبان تهیه کند و هر کس در پایان برنامه کرایه ای را که مشخص شده بدهد.دقیقا چون اجرای یک برنامه کوهنوردی .به دور از تشریفات و فقط با جمع کوهنویسها ..نه سخنران لازم هست نه تشریفات و نه تقبل هزینه . کوهنوردی با تشریفات منافات دارد .پ

هر چند بنده از اساس با اساس نامه و چیزی به نام هیئت اجرایی و نیز نحوه انتخاب میزبان و.... مخالف بودم( و شاهد من نیز شرکت نکردن در هیچ یک از این انتخاب هاست) حال به نظرم بهتر است اعضای هیئت اجرایی کامنت آذر را جدی بگیرند و از طریق چیزی شبیه فراخوان یا هم اندیشی یا .... یک بازنگری درست و حسابی در نحوه اجرای صعود قلم بکنند. اگر مثل سابق پیش برود شاید سال آینده سید هزاری(عضو ثابت برنامه که همین جا بهش زین بابت تبریک میگم) تنها نامزد برای میزبانی باشد و البته ما خوشحال خواهیم شد که با توجه به مهمان نوازی اش تلافی همه هزاری ها را با هم سرش در بیاوریم ولی به دور از شوخی این رو به کاهش رفتن هر ساله نامزدان میزبانی و هیئت اجرایی را جدی بگیرید. "

 

 

دیدگاه محمدرضا در وبلاگ سد_م_مد

 

 

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٠:٠٥ ‎ب.ظ ; جمعه ٢٢ شهریور ۱۳٩٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک