کلاغ ها


+ حامد کرامت و شاهکارهای سرپرستی در باشگاه دماوند؟!

به مدیران باشگاه دماوند

با سلام و احترام

 

_ بر کسی پوشیده نیست که  طی یک دهه‌ی گذشته ، غلبه و حاکمیت  تفکر و فرهنگ " اجرای برنامه در هر شرایطی و با  ریسک بالا " و یا " صعود قله به هر قیمت ممکن " آسیب‌ها و هزینه‌های سنگینی را برای باشگاه دماوند به دنبال داشته است .

 

_ غلبه و حاکمیت این تفکر و فرهنگ موجب گردید ، باشگاهی که نامش همواره یادآور اساتید و مربیانی کارآزموده و قابل احترام و همچنین سابقه‌ای قابل تحسین از برنامه‌های ارزنده و درخشان در تاریخ کوه‌نوردی ایران بود به تشکلی رکود‌دار تلفات انسانی در ورزش کوه بدل شود.

 

_ شاید بتوانیم نقطه‌ی آغاز حوادث منجر به تلفات انسانی در باشگاه دماوند را زمستان سال 74 بدانیم. آن زمان که تفکر " اجرای برنامه در هر شرایطی و با ریسک بالا و صعود قله به هر قیمت ممکن" نزد حامد کرامت و اشتباهات او در تشخیص مسیر ، مرگ تلخ و دردناک امیررضا امیرامینی در کوهستان کهار را رقم زد .

 

_ قبلا و در همین وبلاگ خطاب به مدیران عزیز باشگاه دماوند نوشته بودیم که برای پشت سر گذاشتن این دوران تلخ و تاسف بار ، بازنگری و انجام اصلاحاتی بنیادین و رادیکال در نظام آموزشی با هدف پرورش نسل جدیدی از اعضا و مربیان ، یک ضرورت جدی و انکارناپذیر است .

 

_ لطفا نگذارید باشگاه دماوند در مسیر بازگشت به گذشته قرار گیرد!   لطفا توجه به ایمنی و سلامت اعضا در اجرای برنامه های کوه ... مخصوصا برنامه های آموزشی و برنامه های اعضای جدید در دوران آزمایشی ... را جدی بگیرید!   لطفا در انتخاب سرپرستان ، توجه جدی به سوابق و نحوه ی تفکر و فرهنگ آنان را فراموش نکنید!

 

_ حادثه‌ی کوهستان کهار و مرگ امیر امینی در کارنامه‌ی حامد کرامت فقط یک اتفاق نبود! به نظر می‌رسد اجرای برنامه‌های با ریسک بالا و بی‌توجهی به اصول و بنیان‌های این ورزش توسط او همچنان ادامه دارد!! ... داستان صعودی آشفته و فرودی آشفته‌تر را که فراموش نکرده‌اید؟!  صعود قله به هر قیمتی و گم کردن مسیر حتی با وجود جی پی اس در برنامه ای تحت سرپرستی حامد کرامت در بهار امسال را می‌گویم!!

   

_ چندی پیش نیز حامد کرامت سرپرستی تیمی پرجمعیت از اعضای آزمایشی باشگاه دماوند را جهت صعود دماوند از مسیر جنوبی بر عهده داشت . گزارش خانم روشنک هوشمند در وبلاگ شخصی‌اش ( دیوار نوشته ) در صورت واقعیت می تواند حاوی نکات و نمونه‌های حیرت‌انگیزی از شاهکارهای(!) سرپرستی حامد کرامت در عدم احساس مسئولیت و چگونگی مواجهه و راهبری اعضای جدید باشد و نشان دهنده ی شاهکارهایی باورنکردنی از نحوه‌ی رفتار و آموزش به کسانی که آمده‌اند زنده‌گی و نگاه جدی خود را در ورزش کوه با باشگاه دماوند آغاز کنند:

"... آقای کرامت از آن بالا اتمام حجت کرد که هر که آمد بالا دیگر نمی تواند میانه راه برگردد و باید تا آخرش بیاید و هر که نمی خواهد بیاید همین جا تصمیمش را بگیرد و برگردد چون اگر حال کسی آن بالا بد شد کاری از دست ما ساخته نیست و مسئولیتش با خودش است... وبلاگ دیوار نوشته"

 

_ برای مدیران باشگاه دماوند ، نگاه جدی و مسئولانه به گزارش روشنک هوشمند و تحقیق پیرامون آن ... و نقدو بررسی روش‌های سرپرستی حامد کرامت ... یک ضرورت تشکیلاتی به شمار می‌آید .    با حضور جمعی از بهترین مربیان باشگاه ، عملکرد او در این برنامه و یا به عبارت بهتر تفکر و فرهنگ او در کوه‌نوردی را به بحث و گفت و گو بگذارید.    

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٥:٤٤ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٢٧ شهریور ۱۳٩٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک