کلاغ ها


+ مادر زنده یاد پویا کیوان در مصاحبه با کوه نیوز...

سکوت کیومرث بابازاده قابل قبول نیست

مادر زنده یاد پویا کیوان در ابتدا با انتقاد از سکوت کیومرث بابازاده و انتشار گزارش های سطحی از برنامه برودپیک بعد از گذشت بیش از 40 روز گفت: ما با توجه به حاشیه های بوجود آمده در خصوص این برنامه، تصمیم گرفتیم تا انتشار گزارش این برنامه از سوی رامین شجاعی سکوت کنیم. متاسفانه این گزارش در وبلاگ داستان کوه منتشر شد، اما متاسفانه گزارش منتشر شده تنها یک روزنوشت از برنامه برودپیک و نسخه جزئی تر گزارش منتشر شده در روزهای نخست از سوی ایشان بود.

مادر زنده یاد پویا کیوان ادامه داد و گفت: دخترم پگاه که در خارج از کشور زندگی می کند، به مدت دوهفته به ایران آمد. با وجود پیگیری های مستمر در خصوص اطلاع از علل و عوامل این حادثه متاسفانه موفق نشد با آقای کیومرث بابازاده دیدار کند. ایشان (کیومرث بابازاده) حتی زحمت حضور در منزل ما و دیدار با دخترم و ابراز همدردی در خصوص این حادثه را به خود نداد. کیومرث بابازاده قبل از اجرای برنامه مسئول و سرپرست برگزاری آن بود و ما نسبت به رامین شجاعی هیچ شناختی را نداشتیم و تنها کیومرث بابازاده را به عنوان سرپرست این برنامه می شناختیم. اما متاسفانه بعد از بروز این حادثه به یکباره کیومرث بابازاده خود را کنار کشید و تنها خود را مربی این تیم می دانست. ایشان در مراسمی که در برج میلاد و منزل خانواده کوه نوردان مفقود شده برگزار شد نیز یا شرکت نکرد و یا به عنوان یک مهمان و ناظر حضور داشت.

مادرزنده یاد پویا کیوان گفت: من نیز خود را در این حادثه مقصر می دانم، چرا که من نیز در این زمینه آگاهی کاملی را نداشتم. من تنها اطلاعاتی که در خصوص اجرای این برنامه داشتم، همان اطلاعاتی بود که پسرم پویا در اختیارم گذاشته بود. اگر از شرایط بد مالی تیم، مشکلات روحی و روانی اعضای تیم و همچنین درگیری هایی که سرپرست تیم (کیومرث بابازاده) با فدراسیون در خصوص این برنامه داشت، اطلاعی داشتم، هرگز به پسرم اجازه نمی دادم راهی این برنامه شود.

مادر زنده یاد پویا کیوان در پایان گفت: ما به دنبال مقصر کردن شخص، گروه و ارگان خاصی نیستیم و تنها انتظار داریم، سرپرستان برنامه به صورت واضح در خصوص علل و عوامل بروز این حادثه توضیح دهند. این حداقل ترین درخواستی است که ما در این برهه ی زمانی از برگزارکنندگان این برنامه داریم. سکوت سرپرست اصلی این برنامه آقای کیومرث بابازاده برای ما سخت و آزاردهنده و به گونه ای توهین آمیز است.

 

نقل از سایت کوه نیوز

 

 

 

 خواهر زنده یاد پویا کیوان نیز  طی مکاتبه با پست الکترونیکی کوه نیوز گفته است:

 

با سلام و تشکر بسیار برای ابراز همدردی تمامی‌ دوستان

من از شما تقاضا دارم که با توجه به سکوت آزاردهنده و همچنین به عقیده بنده توهین‌ آمیز آقای بابازاده در مرحلهٔ اول به خانواده‌های این بچه ها و همچنین به جامعه کوه نوردی این درخواست را در کوه نیوز منتشر کنید و از تمامی‌ افرادی که اعتقاد دارند آقای بابازاده هم در این فاجعه مقصرن و باید پاسخگو باشند، خواهشمندم از ایشان برای پایان دادن به این سکوت مصلحتی تلاش کنند.

همهٔ ما مطمئن هستیم که آقای بابازاده در این حادثه مسئولند و وظیفه دارند به جامعه کوه نوردی پاسخگو باشند و واقعاً برای ایشان متأسفم که بعد از گذشته ۲ماه هنوز خودشون رو مسئول پاسخگوئی نمی‌دانند و حتی کاملا از جامعه ی کوه نوردی پاک شدند و در آخر همان طور که قبلا پرسیده بودم اگر این بچه ها سالم بعد از صعود پرافتخارشان باز می گشتند آیا بازهم آقای بابازاده از جامعهٔ کوه نوردی پاک می‌شدند و سکوت اختیار میکردند ؟

سکوت ایشان توهینی ست کاملا علنی در مرحلهٔ اول به خانواده‌ها ی این بچه ها و همچنین به جامعه کوه نوردی.

من به عنوان خواهر پویا از تمامی‌ کوه نوردانی که احساس می‌کنند سکوت آقای بابازاده توهینی ست به کوه نوردی ایران و نشانه بارز نبود احساس مسئولیت در قبال مرگ این بچه‌هاست، خواهش می‌کنم از ایشان دعوت به پایان این سکوت مصلحتی را بکنند.

خواهر پویا: پگاه کیوان


وقتی توان بخشیدن باشد می‌توان بخشید اما فراموش کردن یعنی دایره‌ی اشتباه را تداوم دادن ...

 

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٠:٤۱ ‎ق.ظ ; جمعه ٢٩ شهریور ۱۳٩٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک