کلاغ ها


+ گروه کوه نوردی سایپا و حکایت یک عکس جعلی!!

به نظر می رسد حکایت تاسف‌بار انتشار عکس‌های جعلی در کوه‌نوردی ایران پایانی ندارد ... در وبلاگ هیئت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی کارگران استان تهران ، عکسی از صعود دو تن از بانوان گروه کوه‌نوردی سایپا به قله دماوند منتشر شده است که ...

 

 " دو نفر از بانوان کوه نورد سایپا به نام های سهیلا منصوری داور از شرکت سایپا و سمانه کریمیان از شرکت سایپا لجستیک موفق به صعود قله 5671 متری دماوند در تاریخ جمعه 15 شهریور شدند. گروه کوه نوردی سایپا این صعود پر افتخار را به اعضای تیم و خانواده محترم ایشان تبریک عرض می کند. "

 

_ تشخیص جعلی بودن عکس کار ساده‌ای است! از کناره‌های بازسازی شده سمت چپ گرفته تا لبه‌ی مخدوش بالائی پارچه‌نوشته ... و فقط کافی‌ست کمی نور عکس را زیاد کنید تا پاهایی دیگر نیز پشت پای این دو خانم پدیدار گردد!!

 

 

_ ممکن است حتی این دوستان موفق به صعود قله هم شده باشند و انگیزه‌ی چنین ویرایش و جعل ناشیانه‌ای فقط حذف نفراتی در عکس باشد اما و در هر صورت مسئولین گروه کوه‌نوردی سایپا باید بدانند انتشار عمومی چنین جعل‌هایی برای اعلام یک خبر صعود به هیچ‌عنوان نمی‌تواند اقدامی شایسته و مورد قبول افکار عمومی جامعه‌ی کوه‌نوردی کشورمان باشد.

 

_ شاید بهتر باشد مسئولین گروه کوه‌نوردی سایپا در اولین فرصت ممکن عذرخواهی خود را در همان وبلاگ هیئت کارگران و بابت انتشار این عکس جعلی اعلام نمایند.

 

 

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٢:٤٤ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٢ مهر ۱۳٩٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک