کلاغ ها


+ هشتمین صعود قلم : نقد و پاسخ نقد...

نقد:

" ... برنامه خوب اجرا شد ولی شما طوری برخورد کردید که اکثر ما فکر کردیم دفعه اول کوه میاییم این زیاد مهم نبود شما که عنوان سرپرست برنامه را دارید سال هاست که کار کوه می کنید کسی که تجربه چندین برنامه بزرگ را دارد هنگام رفتن بالا کوه کم اتفاق افتاده مشکلی پیش بیایید ولی تمام اتفاقات در برگشت هست شما در سر بالایی جاهای ساده نیرو می گذاشتید که از فلان جا نروید از اون طرف بروید بخصوص روز دوم برنامه که به سمت قله می رفتیم اون نیرو که شما می گذاشتید برای 10 نفر صبر میکرد و من که نفر دهم بودم پشت سر من راه افتاد بالا و منتظر نشد بقیه رد بشوند اگر فلان نقطه خطر ناک بود این خطر فقط برای 10 نفر بود ؟ برای دیگران نبود ؟ این هم هیچ چرا در برگشت نمی توانستید تیم را مثل رفت منسجم کنید ؟ چرا در جاهای خطر ناک نیرو نمی گذاشتید ؟ چرا تمام تیم بیسیم داشتند جلو دار بیستیم نداشت که بتوانید تیم را جمع کنید ؟ چطور سرپرستی هستید که جمع کردن یک تیم در برگشت که تمام اتفاق ها میافتد برایتان کار سختی بود ؟ ... "

 

متن کامل را در وبلاگ مرتضی صالحی فرد بخوانید

 

 

 

پاسخ نقد :

" ... بر طبق نظر تیم میزبانی , آقای احمد کولف به عنوان فرد باتجربه و فعال و کوه نورد فنی ؛ را به عنوان سرپرست روز برنامه صعود انتخاب کردیم . همانطور که می دانیم یک گروه بدون سرپرست مانند یک کشتی بی ناخداست و بر همه افراد شرکت کننده در برنامه لازم است از سرپرستی اطاعت نموده و به او احترام بگذارند .

از همه دوستان شرکت کننده که از سرپرست برنامه اطاعت پذیری نموده و او را در برنامه یاری نمودند کمال تشکر را دارم .

آقای مرتضی صالحی فرد یگانه کسی بود که از گروه بدون اجازه خارج شد . به نظر شما که یک کوه نورد قدیمی هستید آیا برای بیرون رفتن از گروه حال برای هر کاری نباید اجاره بگیرید ؟ پاسخ با کارشناسان.

همه ما می دانیم که اگر سرپرست وظایفی دارد ، کوه نورد که شرکت می کند هم باید به وظایف خود آگاه بوده تا دچار حادثه نشود . هدایت یک گروه 120 نفری واقعا مشکل بود و آقای کولف امتیاز مثبت را دریافت نمودند . برای یک سرپرست سلامتی افراد اهمیت بسزایی دارد . شاید مشکلاتی وجود داشته و ما هم قبول داریم ولی در نظم تیمی و زمانبندی موفق بودیم .

به یاد دارم آخرین نفری که از فروشگاه هایپر هاوش گنبد خارج شد و دوستان را در اتوبوس معطل نمودند آقای مرتضی صالحی فرد بود و این موضوع را خود می دانند . ایشان بیست دقیقه از دیگران دیرتر به اتوبوس برگشتند . به نظر شما آیا آقای مرتضی صالحی فرد نظم تیمی و زمانبندی را رعایت نموده اند ؟ پاسخ با کارشناسان.

بی نظمی گروه 64 نفری در برگشت به پناهگاه و حمایت نکردن بعضی افراد از گذرگاه را قبول داریم و از همه دوستان شرکت کننده و پیشکسوت معذرت خواهی می نمائیم ..."

 

متن کامل را در وبلاگ علی شاه محمدی بخوانید

 

 

 

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٠:۳٤ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۳ مهر ۱۳٩٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک