کلاغ ها


+ از میان وبلاگ های کوه و کوه نوردی ...

سنگ نوشت (1) سنگ های بند یخچال

" ... خودم را با کمک گیره ناخنی زیر پای راستم به بالا کشیدم و بلافاصله دست چپم را که روی گیره های لمسی و اصطکاکی گذاشته بودم رها کردم و گیره ناخنی بالاتری را گرفتم و باز هم با تمام قدرت انگشتان دست چپم خودم را بالا کشیدم و این بار دیگر آنقدر به بالای سنگ نزدیک شده بودم که با یک حرکت سریع دینامیک توانستم دست راستم را به بالای سنگ پرتاب کنم و صعودم را بدون پاندولی به پایان برسانم. از اینکه توانسته بودم بدون پاندولی و با اتکای به گیره های ناخنی دستی ضعف پای چپم را جبران کنم و به بالای سنگ برسم خیلی خوشحال بودم. به بالای سنگ که رسیدم با کمک نفر قبلی طناب را جمع کردم و به پایین رفتم و نفر سر طناب بعدی را از پایین حمایت کردم و منتظر شدم تا دور سر طناب خودم را انجام دهم .. از قضا ناظر فدراسیون هم آنجا بود و مشخصاتمان را توی جدول های مشخصاتش می نوشت که 10 دقیقه ای هم ماند و بعد رفت. صعود دومم را باید به عنوان سر طناب انجام می دادم..."

 

متن کامل را در وبلاگ روشنک هوشمند (دیوار نوشته ) بخوانید

 

 

 

 

مسیری نو در پاکستان:  " رویاهای بی پایان "

 " کاپورای جنوبی قله ای است زیبا با تیغه ای شگفت انگیز که تمامی مسیرهای آن به
قله ختم می شود و این تیغه نیز به رویای ما تبدیل شد ، خطی که به نظر می رسید بدون خطرات آشکار مانند ستون یخی ، دامنه های مستعد بهمن یا سقوط سنگ باشد. بعد از هم هوایی از 25 تا 27 آگوست  شرایط جوی بد را تجربه کردیم و در 5 سپتامبر با اطلاع از پیش بینی شرایط صاف و روشن  حداقل تا 11 سپتامبر تصمیم خود را گرفتیم . دو روز بعد شروعی سبکبار از گردنه ای که نام آن را با اقتباس از نام پسر آشپز "علم" نامیدیم کار خود را آغاز کردیم ، سطح یخ در 500 متر نخست خوب بود ، کراکس مسیر در 5 طول تراورس روی لایه نازک و شکننده برفی بود که سطح صخره را پوشانده بود که حاصل آن پیشروی توأم با تنش روی سطحی ترکیبی بود. بعد از 18 ساعت تلاش ساعت 6 صبح به قله رسیدیم و مسیر 1300 متری خود را به پایان رساندیم... "

 

متن کامل را در وبلاگ کوه نوردی و صعودهای ورزشی گل کوه بخوانید

 

 

 

 

این مردم با فرهنگ!

"در پستی نوشته بودم که ما مردمی بی فرهنگ هستیم . دلیلش هم از رفتارمان با محیط زیست پیداست و نیازی به توضیح بیشتر ندارد . حالا اگر چهار نفر هم مثل من به خودشان زحمت بدهند و ادعای دوستی با محیط زیست داشته باشند در حد همان ادعاست و در عمل چیزی وجود ندارد و همه ما ن سرو ته یک کرباسیم . دوستی معترض شده بود که نه ، این گونه نیست ... این مملکت دانشمند زیاد دارد !... در سخن این دوست عزیز بیشتر تعمق کردم و دیدم که حق دارد . ما مردمی هستیم بس با فرهنگ ! بنابر این همینطور که ایشان فرمودند حرمت امامزاده به متولی آنست بد ندیدم در ستایش از این سخن هر از گاهی از عده ای از افراد با فرهنگ تقدیر کنم ...مردم با فرهنگ روستای دیوین همدان برگزیده این هفته هستند ! ... "

 

متن کامل را در وبلاگ فواد رضاپور ( ماگما ) بخوانید

 

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٠:٢۳ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٧ مهر ۱۳٩٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک