کلاغ ها


+ ساعت مچی Garmin D2 GPS

 

این روزها همه شرکت های الکترونیک قصد تولید ساعت مچی هوشمند دارند. اما شرکت Garmin از بزرگترین توسعه دهندگان گیرنده های ماهواره ای مسیریاب در جهان محصول جدیدی در این زمینه ارائه کرده است که D2 GPS نام دارد.

این ساعت مچی هوشمند که 450 دلار قیمت گذاری شده است و از ماه نوامبر وارد بازار جهانی می شود، پایگاه داده هوشمند با اطلاعات راهبردی همه نقاط جهان را در خود جا داده است و به افراد امکان می دهد علاوه بر مشخص کردن موقعیت زمینی خود، مسیرها و موقعیت های هوایی را نیز در اختیار داشته باشند.

این گیرنده ماهواره ای زمینی – آسمانی شامل ارتقاع سنج بسیار دقیق، فشارسنج و قطب نما می شود و اگر داخل هواپیما مورد استفاده قرار گیرد، در هنگام تغییر ارتفاع ناگهانی به صورت خودکار به خلبان هشدار می دهد و به او کمک می کند تا موقعیت خود را تنظیم کند. نمایشگر لمسی کوچکی که برای این ساعت مچی در نظر گرفته شده است پس زمینه مشکی دارد و تصاویر در آن با یک رنگ به نمایش درمی آیند. اگرچه این ساعت مچی نمایشگر کوچکی را در خود جا داده است اما در آن نقشه الکترونیک همه نقاط زمین را نمایش می دهد و می تواند به صورت خودکار با دیگر دستگاه های Garmin ارتباط برقرار کند و مراکز و واحدهای بزرگ تر مسیریاب و راهنما نیز متصل شود.

 

روزنامه ایران

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٠:۱٠ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳٩٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک