کلاغ ها


+ دبیر باشگاه آرش نامزد ریاست فدراسیون کوه نوردی شد

نامزد ریاست فدراسیون کوه‌نوردی گفت: رئیس فدراسیون باید انتقاد پذیر باشد و آستانه تحمل خود را بالا ببرد.

 

همایون بختیاری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد برنامه‌های خود برای ریاست فدراسیون کوه نوردی اظهار داشت: باید برنامه ریزی صورت بگیرد که کوه نوردی ایران از وضعیت فعلی فاصله پیدا کرده و تنها متکی به دولت نباشد. برنامه من این است که هیئت رئیسه قوی برای فدراسیون تشکل شود و افرادی بیایند که چهر‌ه های شناخته شده ای باشند و بتوانند با توجه به اعتبار خود منابع وارد کوه نوردی کنند.

وی گفت: به نظر من رئیس فدراسیون باید فردی باشد که آشنا به موضوع کارش بوده و حداقل در آسیا شناخته شده باشد. ما زمانی آقاجانی را در فدراسیون داشتیم که وقتی نامش در مجامع کوه نوردی برده می‌شد، همه به احترامش می‌ایستادند، اما حدود 10 سال است که دیگر خبری از این اتفاق‌ها نیست.

نامزد ریاست فدراسیون کوه نوردی با اشاره به اینکه باید کوه نوردی را از سنگ نوردی جدا کنیم، عنوان کرد: این دو رشته جدا از هم هستند و باید یک نفر متولی سنگ نوردی باشد. سنگ نوردی ما جایگاه خوبی دارد و در چند وقت گذشته نیز مدال خوبی را در جهان کسب کردیم.

دبیر کوه نوردان باشگاه آرش یکی دیگر از برنامه‌های خود جذب افراد علاقمند به کوه نوردی عنوان کرد کرد  گفت: در آلمان حدود 600 هزار نفر علاقمند به کوه نوردی وجود دارد که توسط فدراسیون آنها شناسایی شده است. این اعضا در سال حدود 100 تا 200 یورو حق عضویت می‌دهند و خدمات هم می‌گیرند. در کشور ما هم علاقمند به کوه نوردی فراوان است و باید آنها را جذب کنیم. در حال حاضر کوه نوردان ما با فدراسیون قهر هستند و باید بتوانیم آنها را آشتی دهیم.

وی عنوان کرد: توسعه ورزش قهرمانی اولویت دیگر ما است. صعودها حتما باید طوری باشد اتفاق‌های ناگوار در آن رخ ندهد و قطعا با حمایت فدراسیون خطرات کمتر خواهد شد.  در حال حاضر آنطور که من اطلاع دارم تجهیزات فدراسیون کم است؛ در حالی که می‌توانیم خیلی بهتر از این باشیم.

بختیاری گفت با تاکید بر اینکه باید توانمندی های کوه نوردی ایران نشان داده شود، گفت: زمانی که در سال 77 قله اورست را فتح کردیم، هاشمی طبا رئیس وقت سازمان تربیت بدنی حدود 400 تا 500 هزار دلار به کوه نوردی کمک کرد تا تجهیزات خریداری شود و یکی از اهداف ما هم قطعاً همین موضوع خواهد بود.

وی در پایان هم گفت رئیس فدراسیون باید انتقاد پذیر باشد و آستانه تحمل خود را بالا ببرد و کمیته های فدراسیون نیز فعال تر عمل کنند.

 

خبرگزاری فارس

 

 

 

 

_ نزدیک به چهار ماه از فاجعه‌ی برودپیک و مرگ تلخ و دردناک سه کوه‌نورد جوان و خوب کشورمان می‌گذرد و همایون بختیاری هنوز به وعده و قول شرفی که در حضور خانواده‌های جان باخته‌گان در مورد برگزاری جلسه نقد و بررسی این فاجعه داد عمل نکرده است . در چنین شرایطی، نامزدی او برای ریاست فدراسیون کوه‌نوردی و آرزوی قرار گرفتن در جایگاهی که  با آوردن نامش همه‌گان به احترام بایستند ، فقط می‌تواند رویدادی جالب ... و البته ، خنده‌دار ... در تاریخ کوه‌نوردی ایران باشد!!

 

_ نزدیک به چهار ماه از فاجعه‌ی برودپیک و مرگ تلخ و دردناک سه کوه‌نورد جوان و خوب کشورمان می‌گذرد و هنوز هیچ یک از مسئولان این برنامه ... نه سرپرست فنی ضعیف آن (رامین شجاعی ) و نه سازمان‌ده اصلی و به یک‌باره محو و ناپدید شده‌ی آن (کیومرث بابازاده) و نه دبیر باشگاه آرش ( همایون بختیاری) ... حاضر نشده‌اند حتی یک مورد ... یک مورد ولو کوچک و ناچیز ... انتقاد در مورد برنامه‌ریزی و یا قصور و کوتاهی و تعلل در آغاز عملیات امداد و نجات را بپذیرند . در چنین شرایطی شعارها و ژست‌های انتخاباتی مبنی بر " رئیس فدراسیون باید انتقاد پذیر باشد و آستانه تحمل خود را بالا ببرد"  فقط می‌تواند رویدادی جالب ... و البته ، خنده‌دار ... در تاریخ کوه‌نوردی ایران باشد!!

 

 _ به لحاظ هدف و انگیزه نیز ، جمله‌ی " ... تا تجهیزات خریداری شود و یکی از اهداف ما هم قطعاً همین موضوع خواهد بود " می‌تواند جمله‌ای تعیین کننده و کلیدی در کل متن مصاحبه‌ی این نامزد ریاست فدراسیون کوه‌نوردی تلقی گردد !!

 

 

_  و هم‌چنین ... این آقای نامزد در یک ژست و شعار انتخاباتی و تبلیغاتی فرموده است : "‌صعودها حتما باید طوری باشد اتفاق‌های ناگوار در آن رخ ندهد‌" ... خیلی ساده و مختصر ، فقط باید به ایشان گفت : کل اگر طبیب بودی ... !!

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٢:۳۸ ‎ق.ظ ; دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳٩٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک