کلاغ ها


+ کلاغ ها نه ساله شد !

 

"ریشه‌ی اسطوره‌ی کلاغ‌های اودین را باید در روزگار ماقبل مسیحیت اروپا و نزد اقوام قسمت‌های شمالی آن ( آلمان ، اسکاندیناوی و سرزمین سلت ها ) که دارای تمدن‌های پیشرفته ای بودند جست و جو کرد. اودین، خدایی رزمنده و جنگجو بود که یک چشمش را در ازای نوشیدن جرعه‌ای آب از چاه دانش از دست می‌دهد. او در زبان های ژرمانیک Woden نامیده می‌شد. کلمه‌ی آلمانی Wuten به معنای خشم و نام یکی از روزهای هفته Wendnesday نیز از نام او مشتق شده است. الواح مفرغی بدست آمده از آن دوران ، او را همواره با دو کلاغ نشسته بر شانه هایش نشان می‌دهد . این دو کلاغ هیوجین Hugin به معنی هوش و Munin به معنی حافظه نام دارند. آنان هر بامداد بر فراز جهان پرواز می‌کنند و هنگام غروب با اخبار جهان به نزد اودین بازمی‌گردند...کلاغنامه _ عباس صفاری "

 

 

 

_ با احترام و سپاسی بی‌کران، دست تمامی خواننده‌گان ، دوستان وبلاگ‌نویس و همه‌ی عزیزانی که با مهر و دوستی در این نه سال ، کلاغ‌ها را در همراهی لحظه به لحظه و قدم به قدم با کوه‌نوردی ایران یاری کردند، می‌بوسم !

 

_  در این نه سالی که گذشت ، کلاغ‌ها با بضاعت اندک خود و با هر آنچه در توان داشته است برای تبلیغ و ترویج و گسترش " گونه‌ای توانائی خلاقانه در جهت ایجاد پرسش‌گری ، واکاوی و بازشناخت واقعیت‌های موجود در جامعه‌ی کوه‌نوردی"  تلاش نمود .

 

_ در باور کلاغ‌ها ، نقد ابزاری مهم و تعیین کننده برای از میان برداشتن موانع رشد و بالنده‌گی در ورزش کوه نوردی است .    در باور کلاغ‌ها ، نقد به معنای ضرورت شنیدن صداهای دیگر است. حتی اگر از آستانه‌ی تحمل‌مان فراتر باشد. و اینکه بیاموزیم هیچ تفکر و اندیشه‌ای را ، هیچ صدائی را ، حذف نکنیم . یا بی‌فایده و بی‌مصرف قلمداد نکنیم . و باور کنیم که کوه‌نوردی ایران دیگر سایه‌نشین واپس‌گرایان و اقتدارگرایان نیست . و باور کنیم که نسل حال حاضر ما علاقه‌ای به زنده‌گی  زیر سقف پدرخوانده‌ها ندارد ... کلاغ‌ها به چنین امیدها و آرمان‌هایی زنده است ! 

 

تلفن تماس :  09128267137

ایمیل :  sayeha@gmail.com

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱۱:۱۸ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱٩ آبان ۱۳٩٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک