کلاغ ها


+ احداث بزرگ‌ترین تله کابین جهان به طول 36 کیلومتر در ارومیه

معاون سرمایه‌گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: بزرگ‌ترین تله کابین جهان به طول 36 کیلومتر در ارومیه احداث می‌شود.

 

داود فرازی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: عملیات اجرایی فاز یک از ایستگاه نخست تله کابین بزرگ ارومیه پس از اخذ مجوزهای لازم به طور رسمی آغاز شده است.

وی ابراز داشت: پروژه بزرگترین تله کابین جهان جمعا به طول 36 کیلومتر شامل 15 ایستگاه، محوطه سازی، کارتینگ، پارک آبی و آب‌نماها، فضاهای سبز، هتل و سوئیت‌های اقامتی، شهربازی و فضاهای ورزشی، رستوران‌ها، تالار و اماکن پذیرایی، نمایشگاه و فروشگاه صنایع دستی و هنرهای سنتی، ساختمان تجاری همچنین امکانات خدماتی، رفاهی و تفریحی متنوعی است.

فرازی اعلام کرد: مسیر این تله کابین از مسیر منطقه گردشگری کوه سیر به طرف روستای بند، سد شهر چایی و پیست اسکی خوشاکو به صورت رفت و برگشت خواهد بود.

وی یادآور شد: مرحله نخست از نخستین فاز این طرح از کوه سیر تا ارتفاعات مشرف به تفرجگاه بند در مسیری به طول دو کیلومتر احداث شده که سرعت تله کابین در این مسیر حدود شش متر بر ثانیه خواهد بود.

فرازی افزود: 28 کابین هشت نفره گردشگران را در خط نخست جابجا خواهند کرد و برای اجرای این فاز در حدود 550 میلیارد ریال برآورد شده است.

معاون سرمایه‌گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی اعلام کرد: فاز نخست این طرح تا سال آینده آماده بهره‌برداری برای گردشگران خواهد بود.

فارس

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٦:٢٧ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٢٧ آبان ۱۳٩٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک