کلاغ ها


+ عملیات امداد و نجات در کرمان

 چهارسنگ نورد که قصد صعود دیواره ای در سمت چپ کتیبه مسجد بدون حمایت و میانی به صورت صعود سلو را داشتند در قسمت انتهایی مسیر(طول آخر) از صعود باز مانده و گرفتار می شوند.

 

با تماس واحد کشیک استان با پایگاه کوهستان کرمان تیم جستجو و نجات در کوهستان به سرپرستی محمدحسن پورشیخعلی و همراهی دو امدادگر عسکری و رضایی با خودرو نجات کوهستان در ساعت 16 خود را به پای دیواره رسانده و با دیدن وضع نامناسب افراد که در دیواره گرفتار بودند با سرعت بیشتر وسایل وتجهیزات مورد نیاز را برداشته وبسمت بالای سر سنگ نوردان گرفتار حرکت می نمایند.

با توجه به تعداد افراد گرفتار تیم پشتیبان آقایان فرامزپور و علی آبادی خود را به محل رسانده و در پایین مستقر می شوند. دو کارگاه نجات آماده شده و نجاتگر کوهستان پورشیخعلی خود را به سنگ نوردان رسانده و با توجه به فضای نامناسب قرار گیری افراد در دیواره و سردی و تاریکی هوا ابتدا همه آنها را با طناب تثبیت کرده و اولین فرد را که در بدترین جای ممکن ایستاده بود با سفره نجات به روی طناب حمایت انتقال داده و تا بالای مسیر همراهی می نمایدو سپس فرود رفته و افراد دیگر را به همین منوال به بالای کارگاه حمایت می کند.

این عملیات با وجود تعداد حادثه دیدگان به شکلی سریع در ساعت 19 با حمایت افراد تا پایین به اتمام می رسد.

 

از وبلاگ جست و جو و نجات در کرمان

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٦:۳۱ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٢٧ آبان ۱۳٩٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک