کلاغ ها


+ عملیات امداد و نجات برای کوه نوردان

نجات 21 کوه نورد گم شده در ارتفاعات بزنگان سرخس

21 کوه نورد گرفتار در ارتفاعات بزنگان سرخس امروز با کمک ماموران پلیس و هلال احمر نجات یافتند. فرمانده انتظامی شهرستان سرخس امروز در گفتگو با خبرنگار ما گفت: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر اینکه 21 کوه نورد از ساعت 16 دیروز در ارتفاعات روستای بزنگان راه را گم کرده اند، ماموران پاسگاه مزداوند و نیروهای هلال احمر به همراه 15 نفر از راهنمایان محلی به محل اعزام شدند و به جستجوی کوه نوردان گم شده در ارتفاعات پرداختند.
سرهنگ روحی افزود: ماموران پس از پنج کیلومتر پیاده روی و هشت ساعت تلاش تیم امداد و نجات هلال احمر ، ساعت یک بامداد امروز موفق شدند کوه نوردان را پیدا کنند . وی گفت : این تیم کوه نوردی با 14 مرد و هفت زن به علت ناآشنایی با منطقه و وقوع مه غلیظ راه را گم کرده بودند.

واحد مرکزی خبر

 

 

 

دو استاد دانشگاه مفقود شده در کوه کلاه قاضی اصفهان نجات یافتند

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر اصفهان گفت: دو استاد دانشگاه علوم پزشکی اصفهان که در کوه ˈکلاه قاضیˈ مفقود شده بودند، با تلاش نیروهای امدادی هلال احمر این استان نجات یافتند. ایرنا،ˈحیدرعلی خانبازیˈ افزود: دو کوه نورد از اساتید دانشگاه علوم پزشکی اصفهان روز پنجشنبه 30 آبان در کوه های کلاه قاضی واقع در جنوب شهر اصفهان در حال کوه گشت بودند که بدلیل تغییر شرایط جوی و مه آلود شدن هوا مسیر خود را گم کردند و در آن منطقه مفقود شدند.

وی اظهار کرد: این حادثه ساعت 23:20 روز پنجشنبه به مرکز کنترل عملیات جمعیت هلال احمر استان اصفهان توسط خانواده هایشان اعلام شد ضمن اینکه ارتباط تلفنی با دو کوه نورد نیز بدلیل عدم پوشش مخابراتی قطع شده بود.  خانبازی تصریح کرد: تیم های جستجو و نجات جمعیت هلال احمر اصفهان، مبارکه و شهرضا با 36 نفر نجاتگر، دو دستگاه آمبولانس و شش دستگاه خودروی وانت عملیات جستجو را شروع کردند که بدلیل بارندگی و مه شدید عملیات نجات با دشواری ادامه یافت. وی اظهار کرد: ساعت 5:30 صبح روز جمعه با تغییر مکان افراد گم شده، اپراتور مرکز کنترل عملیات موفق به تماس با آنها و یافتن محل آنها شد.

وی افزود: تیم های امدادی پس از توصیه های ایمنی به کوه نوردان، به محل مورد نظر روانه و با یافتن آنها سرانجام ظهر جمعه به پایگاه امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان بازگشتند.  وی به کوه نوردان و گردشگران توصیه کرد: تجهیزات ایمنی، لباس گرم و غذا به همراه خود داشته باشند و قبل از کوه گشت  وضعیت جوی و نقشه منطقه را بررسی و از راهنماهای مطلع و فنی استفاده کنند.

ایرنا

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٠:۱۱ ‎ب.ظ ; شنبه ٢ آذر ۱۳٩٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک