کلاغ ها


+ سقوط يک زن سنگ نورد

« حدود ساعت 13 و 5 دقيقه روز جمعه بيست و ششم مرداد ماه، يك مورد سقوط از سنگ چكمه بند يخچال دربند از طريق مركز فوريت‌هاي پزشكي (115) به اطلاع امدادگران كوهستان جمعيت هلال‌احمر شميرانات تهران رسيد.

امدادگران نيز به محض اطلاع از اين حادثه در قالب يك تيم 4 نفره به منطقه مورد نظر اعزام شده و پس از گذشت 25 دقيقه با حضور در محدوده سنگ چكمه مشاهده كردند: زن جواني حدودا 22 ساله كه به همراه يك گروه 10 نفره براي سنگ ‌نوردي به آن منطقه رفته بود، از ارتفاع بيش از 10 متري سنگ چكمه به طرف پايين سقوط كرده و از ناحيه آرنج دست و زانو دچار شكستگي شده است.

در اين ميان يكي ديگر از اعضاي گروه نيز كه با مشاهده سقوط اين سنگ نورد به سرعت براي جلوگيري از شدت حادثه براي نجات جان وي اقدام كرد، از ناحيه سر دچار آسيب‌ديدگي شد. به گفته يكي از اعضاي اين گروه كه خود براي نجات فرد آسيب‌ديده وارد عمل شده بود، زن مصدوم يكي از كارآموزان كلاس‌هاي سنگ نوردي يك گروه كوه نوردي است كه به منظور شركت در كلاس سنگ ‌نوردي ٬ صبح امروز در قالب گروهي به ارتفاعات بند يخچال دربند رفته و به دليل نامشخصي سقوط كرده و بر اثر برخورد با ديواره دچار شكستگي شد...»

ايسنا ۲۶/۵/۸۶ 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٠:٥٢ ‎ب.ظ ; جمعه ٢٦ امرداد ۱۳۸٦
تگ ها:
comment نظرات () لینک