کلاغ ها


+ مخالفت سازمان جنگل ها با جاده سازی در جنگل

 

معاون سازمان جنگل ها با بیان اینکه ساخت جاده در جنگی صرفا باید برای دسترسی و مدیریت جنگل باشد گفت: سازمان جنگل ها با ساخت هر نوع جاده دیگر در جنگل مخالف است.

 

علی منتظری با بیان این مطلب افزود: ساخت جاده یا هر نوع شبکه ارتباطی در جنگل اگر صرفا برای مدیریت جنگل باشد سازمان جنگل ها با آن موافقت می کند اما در غیر اینصورت ساخت هر گونه جاده در جنگل را برای اکوسیستم مضر می دانیم. به گفته وی، مدیریت جنگل بخش های مختلفی دارد و برای اجرای آنها از جمله اطفا حریق حافظان و برنامه ریزان جنگی نیاز به راه های دسترسی دارند .

معاون مناطق مرطوب و نیمه مرطوب سازمان جنگل ها در پاسخ به اینکه بهتر نیست برای مدیریت جنگل و به عنوان مثال اطفا حریق امکانات و تجهیزات سازمان را گسترش داد گفت: در برخی مواقع مانند هنگام آتش سوزی چنانچه هوا ابری باشد نمی توان از هلی کوپتر استفاده کرد و وجود جاده دسترسی ضروری است.

منتظری با بیان اینکه نوع نگاه ما به جاده های جنگلی کاملا متفاوت است اظهار داشت: جاده جنگلی تعریف خاص خود را دارد و با سایر راه های ارتباطی متفاوت است بنابراین باید سعی شود در جنگل حداقل جنگل با عرض کم و با کیفیت بالا ایجاد شود.

معاون مناطق مرطوب و نیمه مرطوب سازمان جنگل ها تصریح کرد: البته در مناطق کوهستانی و روستاهای بالادست جنگل ها از گذشته راه های مالرویی برای دسترسی به روستا ها وجود داشته که در طول زمان توسعه یافته اند و از تعریف جاده های جنگلی پیروی نمی کنند.

از رسانه ها

 

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٩:٢۸ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱٠ آذر ۱۳٩٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک