کلاغ ها


+ نشست اعتراضی جمعی از اهالی کوه نوردی نسبت به مدیران فدراسیون

جمعی از اهالی کوه نوردی در نشستی خبری اعتراض خود را نسبت به عملکرد مدیریت فدراسیون کوه نوردی اعلام کردند.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این نشست خبری فاطمه زند حبیبی- رییس انجمن کوه نوردان ایران، جواد نظام دوست‌ - رییس انجمن غارنوردان ایران، پروانه کاظمی – ملی‌پوش هیمالیانورد ایران، پرویز امرایی – مدیرعامل باشگاه کوه نوردی دماوند ، بهزاد ترکاشوند – عضو هیات مدیره باشگاه آرش و سهند عقدایی – هیمالیا نورد حضور داشتند.

در ابتدای این نشست نظام دوست گفت: مدیریت فدراسیون در این چند سال بسیار بسته عمل کرده و تنها به فکر خودشان و اطرافیانشان بودند. فدراسیون در این مدت باشگاه‌ها را از خود رانده است و توجهی به صعودهای مستقل ندارد. جایگاه فدراسیون با این سیستم‌ اداره کردن تا حد یک باشگاه پایین آمده است.

ترکاشوند، عضو هیات مدیره باشگاه آرش از بی‌توجهی مسئولان فدراسیون نسبت به امداد و نجات در کوهستان انتقاد کرد و گفت: فدراسیون در این سال‌ها در این زمینه هیچ راهکاری را ارائه نکرده و همیشه مسئولیت را به دوش ارگان‌های دیگر انداخته است.

فاطمه زند حبیبی ، رییس انجمن کوه نوردی ایران در ابتدای صحبت های خود به تعلیق شدن فعالیت آنها و انجمن غارنوردان ایران اشاره کرد و گفت: فعالیت‌های ما دو سال تعلیق بود و هر روز به وزارت کشور می‌رفتم. پرونده‌ ما یک بار گم شد و چندین بار هم پرونده‌ را دوباره تکمیل کردیم، اما مشکل حل نشد. سرانجام پس از رفت و آمدهای بسیار این مشکل حل شد و از مسئولان رسیدگی به این موضوع پرسیدم که چرا فعالیت انجمن ما را تعلیق کردند. آنها در جواب گفتند سرپرست فدراسیون به صورت شخصی به دنبال این پرونده‌ و تعلیق کردن شما بود.

وی افزود: فدراسیون به عنوان متولی کوه نوردی اصلا ما را حساب نمی‌کند و گویی دور خودش حصاری کشیده و جامعه کوه نوردی را قبول ندارد.

عقدایی ، ملی‌پوش هیمالیانورد ایران با تاکید بر این که سرپرست فدراسیون در همین 10 روز گذشته تغییرات زیادی را در هیات‌های استانی انجام داده است، گفت: هفت یا هشت هیات کوه نوردی استان به صورت سرپرست اداره می‌شوند که در همین 10 روز گذشته انتخابات آنها برگزار شد و به رییس تبدیل شدند تا در انتخابات فدراسیون بتوانند به شعاعی رای بدهند.

وی افزود: فدراسیون طی دو سال گذشته هیچ پولی به هیات‌ها نداده بود، اما در چند روز گذشته بارها با هیات‌ها تماس گرفته که چرا پول خود را از فدراسیون نمی گیرند. پول دادن در فاصله چند روز تا انتخابات چه معنایی دارد؟

عقدایی با ادعای این که انتخابات فدراسیون مهندسی شده است، گفت: مگر در کوه نوردی ایران قحط الرجال است که مسئولان وزارت به دنبال گرفتن مجوز هیات دولت برای ادامه فعالیت یک فرد بازنشسته هستند. همین گرفتن مجوز از سوی وزارت ورزش و جوانان به نوعی تایید کردن شعاعی و تضییع حق بقیه کاندیداها است.

پروانه کاظمی نخستین زن ایرانی که سابقه فتح چهار قله هشت هزار متری را در کارنامه دارد، گفت: فدراسیون نسبت به کوه نوردان با سابقه بی تفاوت است و ملی‌پوشان را به خودی و غیر خودی تقسیم کرده است. فدراسیون صعود به قله‌ها را معادل سازی می‌کند، ولی چرا به برخی این حکم‌ها را می‌دهد، اما برای بقیه چنین کاری انجام نمی‌دهد.

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱:٠٤ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳٩٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک