کلاغ ها


+ اعلام آماده باش ، انتخابات فدراسیون نزدیک است!!

حرف اول : شعاعی را نمی‌خواهیم !

شعاعی در حال حاضر کوچکترین مقبولیتی نزد افکار عمومی جامعه ی کوه‌نوردی ایران ندارد . کسی را نمی‌توانید پیدا کنید که برای دفاع از عملکرد او در هدایت فدراسیون ، بخواهد پایی جلو گذاشته یا سینه‌ای سپر کند. دوره‌ی شعاعی بسر رسیده است . او حتی اگر بتواند با اتکا به پاره‌ای اهرم‌های قدرت به حاکمیت خود در این تشکل کلیدی ادامه دهد ، پروسه‌ی جدایی فدراسیون از بدنه‌ی مردمی کوه‌نوردی ایران و آن شکاف عمیقی که در حال حاضر وجود دارد فقط تشدید خواهد شد . محمود شعاعی بهتر است فقدان محبوبیت و پایگاه اجتماعی را جدی بگیرد . محمود شعاعی بهتر است خداحافظی کند! 

 

 

حرف دوم : رئیس فدراسیون آرشی و دماوندی هم نمی‌خواهیم !

فدراسیون کوه‌نوردی نباید به " دفتر حافظ منافع " و " حیاط خلوت " دو باشگاه معروف تهرانی تبدیل شود . تجربه و سرنوشت تلخ و غم انگیز انجمن برای کوه‌نوردی ایران کافی است!  فدراسیون کوه‌نوردی ایران نیاز به خونی تازه و سالم دارد . مدیریتی مستقل و فراجناحی ( باشگاهی ) . فدراسیون کوه‌نوردی به ترمیم شکاف موجود و جلب اعتماد افکار عمومی شدیدا نیاز دارد. 

 

 

حرف سوم : تامین منافع این یا آن آژانس گردشگری؟!!

امکانات و ظرفیت‌های فدراسیون، همه‌ی نظرها را به سوی خود جلب کرده است!!  جنجال‌ها و چهره‌های کبود شده از حرص و جوش و نگرانی‌(!) و کشمکش‌های  فعلی نباید بی‌دلیل باشد ...  به نظر می‌رسد انتخاب پاره‌ای افراد خاص با تامین منافع پاره‌ای شرکت‌ها و موسسات خاص پیوند خورده است!! در پشت پرده‌ی انواع تحرکات تبلیغاتی و مثلا نشست‌های خبری و غیره ، تشخیص رقابت (جنگ) بر سر تامین منافع این یا آن آژانس گردشگری کار سختی نیست!!

 

××××××××××××××

 

پی‌نوشت: 

1_  و ما ، هم‌چنان دوره می‌کنیم شب را و روز را ، هنوز را ... زنده باد کوه‌نوردی مردمی و شریف ایران !

2_ اشاره ی این پست به شکاف میان فدراسیون و بدنه ی مردمی کوه نوردی ایران به معنای نادیده گرفتن زحمات ارزشمند برخی افراد این مجموعه نیست. این وبلاگ در پست های قبلی به صراحت مواضع خود را در این مورد بیان داشته است: " ... در طیف مقابل نیز افرادی را می بینیم که با توجه به اصول و ارزش هائی که برای خود قائل هستند و به آن ایمان دارند، با دستگاه دولتی این ورزش همکاری می کنند . فعالیت این افراد در دستگاه دولتی گاه به نتایج و دستاوردهای ارزشمند و غیر قابل انکاری می انجامد که در مثال می توان برای اولین بار در تاریخ کوه نوردی ایران به تهیه ی طرح درس های مکتوب  و جامعی که هم اکنون در اختیار و مورد استفاده ی همه ی اهالی کوه نوردی ایران است اشاره نمود . یکی از چهره های زحمتکش و قابل احترام این طیف از کوه نوردان ، مهدی داورپور است . "

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٤:٤٤ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳٩٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک