کلاغ ها


+ زنده باد رامیار ، زنده باد ماکیاول !!

_ در جریان فراز و نشیب‌های انتخابات اخیر فدراسیون کوه‌نوردی برای تعیین رئیس جدید ، با چهره‌ی واقعی بعضی از دوستان وبلاگ‌نویس بیشتر آشنا شدیم و آموختیم که "‌وبلاگ" چگونه می‌تواند ابزاری برای اشاعه‌ی دروغ و تهمت و شایعه باشد!!

 

_ در روزهای اخیر رامیار نویسنده‌ی وبلاگ کوهستان در ابراز ارادت به جناب ماکیاول و اعلام وفاداری به خط مشی "‌مجاز بودن دست‌یابی به هدف با هر وسیله و به هر شکل ممکن‌" براستی سنگ تمام گذاشت!!  به عنوان عضوی کوچک از جامعه‌ی وبلاگ‌نویسان کوه‌نورد ، روش‌های رامیار را در روزهای اخیر تاسف‌بار می‌دانم و یقین دارم افکار عمومی از این گونه توهین‌ها و زشتی‌ها ، دروغ‌ها و شایعه پراکنی‌ها و جوسازی‌ها به منظور تخریب شخصیت و ... استقبال نخواهد کرد.

 

_ واکنش سنجیده و به موقع امین معین ( یکی از کوه‌نوردان و وبلاگ‌نویسان خوب کشورمان ) در اعتراض به عملکرد تاسف بار روزهای اخیر رامیار را در لینک زیر بخوانید:

http://garinmount.blogfa.com/post-252.aspx

 

_ تغییر ناگهانی نماینده مربیان و نماینده قهرمانان موضوع اصلی و خبرساز در آخرین ساعت‌های مانده به برگزاری مجمع انتخاباتی بود و رامیار در سریع‌ترین شکل ممکن این موضوع را به یکی از نامزدها ( مهدی داورپور) نسبت داد و بدون ارائه هیچ دلیل و یا توضیحی در باره ی او نوشت : " داورپور می خواهد با کثیف‌ترین سیاست به ریاست برسد ... شما در سیاستی نرم و غافلگیر کننده تعدادی از نمایندگانی که همسو با شما نبودند و نتوانستید رایشان را جلب کنید را حذف کردید ...خوش آمدی دیکتاتور کوچک ... " برای رامیار نوشتم که به عنوان یک وبلاگ‌نویس و در چهارچوب یک وظیفه‌ی اخلاقی او پیش از طرح این گونه اتهامات که قطعا با تخریب شخصیتی همراه خواهد بود می‌بایست پاره‌ای از مسائل را برای خواننده‌گان خود توضیح دهد:

انتخاب نماینده مربیان و قهرمانان از چه سازوکاری برخوردار است؟ این انتخاب در کجا و توسط  چه کس یا کسانی صورت می‌گیرد؟ اختیار حذف و تغییر و جابجایی نماینده‌گان در کجا و به عهده‌ی چه کسی است؟ ... و اساسا نامزدی به نام مهدی داورپور دارای این میزان اختیار و مسئولیت برای حذف دو نماینده بوده است؟

پاسخ رامیار حیرت انگیز بود : " ... بهتر است برای کسب اطمینان با جناب طالبی مقدم تماس بگیرید. گفتن بسیاری از حرف ها بار حقوقی دارد ... "

جالب است! شما می‌توانید به عنوان یک وبلاگ‌نویس ، صریح ترین و آشکارترین نسبت‌ها و تهمت‌ها را علیه یک فرد منتشر کنید و سیاست او را کثیف و خودش را هم دیکتاتور معرفی کنید ... و این‌ها هیچکدام بار حقوقی ندارد!! ... اما اگر از شما دلیل و توضیح خواستند ، پاسخ دهید که  ببخشید نمی‌توانم چیزی بگویم. بار حقوقی دارد !!

 

_ تاسف‌بار است که این روزها ، "وبلاگ" برای بعضی افراد به ابزاری برای اشاعه‌ی دروغ و تهمت و جوسازی و تخریب شخصیت تبدیل شده است. این تخریب‌های ماکیاولیستی قطعا آگاهانه و هدفمند صورت می گیرد . قرار است افرادی به زیر کشیده شوند تا راه برای عده‌ای دیگر هموار گردد!!   تاسف‌بار است که این روزها ، بعضی وبلاگ‌نویسان به پیاده نظام گوش به فرمان برخی اشخاص و جناح‌های تشنه‌ی قبضه‌ی قدرت در فدراسیون تبدیل شده اند .

 

 

 

 

پی نوشت :

_ روشن است که تا این لحظه و در موضوع انتخابات اخیر فدراسیون کوه‌نوردی ، این وبلاگ نسبت به هیچ یک از نامزدهای پست ریاست این تشکل ابراز پشتیبانی و حمایت نداشته و نخواهد داشت و پیگیری اخبار و رویدادهای این موضوع و مانند همیشه با حفظ رویه و خط مشی انتقادی خواهد بود. 

 

 

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٢:٤۱ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ۱٩ آذر ۱۳٩٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک