کلاغ ها


+ رضا زارعی: تغییرات زیادی در فدراسیون خواهم داد

رضا زارعی پس از انتخاب از سوی اعضای مجمع به عنوان رییس فدراسیون کوه نوردی، اظهار کرد: تغییرات زیادی در فدراسیون خواهم داد؛ چرا که اعتقاد دارم باید خون تازه‌ای وارد رگ‌های کوه نوردی شود.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رضا زارعی پس از انتخابش به عنوان رییس جدید فدراسیون کوه نوردی در نشست خبری در پاسخ به پرسش ایسنا مبنی بر این‌که دموکراسی را در انتخابات فدراسیون چطور دیدید و آیا وزارت ورزش و جوانان دخالتی در انتخابات داشت؟ اظهار کرد: تعدادی از کاندیداها در صحبت‌هایشان گفتند که قبل از برگزاری انتخابات، وزارت ورزش و جوانان هیچ دخالتی نداشت. من اعتقاد دارم که اگر وارد حاشیه شویم از اهداف دور می‌شویم. بسیار خوشحالم که 12 نفری که برای ریاست فدراسیون کاندیدا شدند همگی کوه نورد بودند. ما می‌دانستیم که در نهایت یک کوه نورد رییس فدراسیون می‌شود و این باعث افتخار است. در نهایت هم هرکسی انتخاب می‌شد مابقی کاندیداها قرار گذاشته بودند که با او همکاری کنند. این مایه خوشحالی است که مجمع انتخاباتی ریاست فدراسیون بدون هیچ حاشیه‌ای برگزار شد.

 وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر این‌که دبیر، خزانه‌دار و نواب رییس فدراسیون را از میان چه گزینه‌هایی انتخاب خواهد کرد، یادآور شد: دو سه نفر از کادری که برای فدراسیون در نظر دارم از میان کاندیداهای ریاست هستند. من بیشتر صحبت کردم و از کاندیداها خواستم هرکسی انتخاب شد با هم همکاری داشته باشیم. من تمایل دارم تغییرات زیادی در بدنه فدراسیون ایجاد کنم و خون جدیدی را به رگ‌های کوه نوردی تزریق کنم.

 رییس جدید فدراسیون کوه نوردی خطاب به رسانه‌ها گفت: هیچ‌گاه این رشته را تنها نگذارید. ما نیازمند شنیدن نظرات کارشناسانه رسانه‌ها هستیم. من خودم وبلاگ‌نویس هستم و فعالیت مطبوعاتی دارم و یکی از افتخاراتم این است که در بعد فرهنگی کوه نوردی کار می‌کنم. اعتقاد دارم که ارتباط با رسانه‌ها می‌تواند کمک کند که این رشته از سکون خارج شود.

زارعی در پاسخ به خبرنگاری که پرسید آیا از این پس برای اعزام‌های برون‌مرزی مجوز بیشتری صادر خواهد شد، گفت: برای صعودهای برون‌مرزی اساس کار ما تجربه است. بسیاری از کسانی که تا کنون مستقل کار کرده‌اند قابلیت‌هایشان را نشان داده‌اند. ما فاکتورهای زیادی برای دادن مجوز داریم که مهم‌ترین آنها داشتن تجربه‌ی عملی و گذراندن دوره‌های آموزشی است. ما سعی داریم درهای فدراسیون را به روی همه باز کنیم. اعتقاد دارم کسب تجربه در صعود به هیمالیا می‌تواند کوه نوردی ایران را رشد دهد. برنامه‌های خاصی در این زمینه دارم که در آینده‌ی نزدیک آنها را اعلام می‌کنم. امیدوارم وزارت ورزش هم از ما حمایت کند.

 وی هم‌چنین پس از انتخابش از سوی اعضای مجمع طی سخنانی کوتاه اضافه کرد: این انتخاب، اعتماد به جامعه‌ی جوان و علمی کوه نوردی است. من دوست دارم بیشتر به جای رییس، خادم فدراسیون باشم. دعا کنید که اسیر کبر و غرور نشوم و این مسوولیت سنگین را به بهترین شکل انجام دهم. بخش عمده‌ای از کادری که می‌خواهم با آنها کار کنم از میان کاندیداهاست. از همه‌ی کسانی که به من رای دادند یا ندادند قدردانی می‌کنم و امیدوارم طوری کار کنم که همه‌ی خانواده‌ی کوه نوردی خوشحال باشند. می‌خواهم برخلاف این‌که چهره‌ی جوانی دارم همدلی ایجاد کنم. من با این شعار آمده‌ام که منتقدان و دست‌اندرکاران کوه نوردی را دور هم جمع کنم.

 ارعی پیش از مراسم رای‌گیری هم گفت: 21 سال است که فعالیت کوه نوردی دارم. 9 سال عضو تیم ملی بودم و فاتح 4 قله‌ی 8 هزار متری و 3 قله‌ی 7 هزار متری هستم. مربی تیم‌های ملی در رده‌های سنی مختلف بودم. 15 سال سابقه‌ی تدریس در کوه نوردی دارم. دوره‌های کوه نوردی را در ایران و فرانسه پشت سر گذاشتم. در کنار دو رییس فدراسیون تلاش تنگاتنگی داشتم. به نظر من این رشته بیشتر از آن‌که نیاز به مسائل فنی داشته باشد نیاز به همدلی دارد؛ چرا که شکاف بزرگی میان بخش مستقل کوه نوردی و فدراسیون وجود دارد. من معتقدم رییس فدراسیون باید متولی و پدر معنوی این رشته باشد و همه را به چشم فرزندانش ببیند. با این دید آمده‌ام که درهای فدراسیون را به روی همه باز کنم. برخلاف این‌که برخی می‌گویند اداره یک فدراسیون نیازمند بودجه‌ی کلان است من اعتقاد دارم که در وهله‌ی نخست همدلی و وفاق ضرورت دارد

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٢:٠٧ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱٩ آذر ۱۳٩٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک