کلاغ ها


+ حادثه در ارتفاعات شمال تهران

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از مرگ کوه نوردی میانسال در پی سقوط از ارتفاع درارتفاعات شمال تهران خبر داد.

 

سید جلال ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این باره گفت: حوالی ساعت 11 روز پنجشنبه تیم امداد و نجات مستقر در ایستگاه پنج توچال، از سقوط یک کوه نورد در محدوده بین ایستگاه چهار و پنج توچال مطلع شده و با پای پیاده خود را به محل حادثه رساندند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران افزود: پس از حضور آتش‌نشانان در محل مشاهده شد که یک کوه نورد 55 ساله هنگام حرکت، به زیر تخت سنگی سقوط کرده است.

ملکی با بیان اینکه آتش‌نشانان این مرد را با تجهیزات مربوطه به پایین منتقل کرده و در اختیار عوامل اورژانس تحویل دادند، گفت: تکنیسین‌های اورژانس پس از بررسی علائم حیاتی، مرگ این کوه نورد 55 ساله را تایید و اعلام کرد.

به گفته وی، آتش‌نشانان پس از تحویل محل و جسد به عوامل انتظامی، به ماموریت خود خاتمه دادند. سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به وقوع این حادثه، به شهروندان هشدار داد: در صورتی که در فصول سرد سال قصد کوه پیمایی را دارند، حتما موارد ایمنی را رعایت کرده و از مسیرهای شناخته شده برای صعود استفاده کنند.

وی با بیان اینکه بهتر است تا حد امکان از کوه نوردی در روزهای دارای بارندگی و ... خودداری شود، گفت: در صورتی که افراد قصد دارند به کوه نوردی بروند، باید حتما در قالب تیم‌های چند نفره این کار را انجام دهند و در میان اعضای تیم، یک فرد مسط به اصول کمک‌های اولیه حضور داشته باشد.

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٤:٠٠ ‎ب.ظ ; جمعه ٢٩ آذر ۱۳٩٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک