کلاغ ها


+ حادثه ی سقوط از کوه در شهرستان فارسان

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان فارسان از توابع چهارمحال وبختیاری از جان باختن یک جوان 25 ساله اهل این شهرستان به دلیل سقوط از کوهی در روستای گوشه از توابع این شهرستان خبر داد.

 

ˈمحمد محمدیˈ شامگاه چهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا گفت:در پی تماس تلفنی شهروندان شهرستان و اعلام سقوط جوان 25 ساله اهل روستای ˈ کرانˈ از کوهˈ چاردول ˈ روستای گوشه از توابع این شهرستان، گروه امداد و نجات این جمعیت متشکل از سه امدادگر به همراه تجهیزات کامل کوه نوردی به محل حادثه اعزام شد.

وی ادامه داد: بر اساس گزارش امدادگران، این حادثه حدود ساعت 15 به وقوع پیوسته بود که جسد بی جان این جوان پس از چهار ساعت جست وجو و تلاش امدادگران پیدا شد.

محمدی اضافه کرد:ˈ سعید اسماعیلی کرانیˈ دانشجوی رشته مهندسی عمران به دلیل بی احتیاطی و همراه نداشتن تجهیزات کوه نوردی از کوه سقوط کرده و دچار مصدومیت شدید شده بود و در این حادثه به دلیل اصابت ضربه به بدن و سر، جان خود را از دست داده بود.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان فارسان از توابع چهارمحال وبختیاری در پایان با بیان خطرات احتمالی کوه نوردی نظیر پرتاب سنگ و سقوط از کوه، تصریح کرد: کوه نوردی ورزشی مفرح و آرام بخش است ولی خطرات ناشی از این رشته نیز نباید فراموش شود.

وی گفت:نداشتن شناخت کافی از اصول کوه نوردی و عبور از مسیرهای صعب العبور تاکنون موجب بروز سوانح متعدد برای برخی شهروندان در صعود از کوه شده است.

مرکز شهرستان فارسان در فاصله 35 کیلومتری شهرکرد قرار دارد.

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٢:٠٥ ‎ب.ظ ; جمعه ٦ دی ۱۳٩٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک