کلاغ ها


+ یک شهروند سنندجی حین کوه پیمایی در آبیدر درگذشت

مسوول کانون کوه نوردان کردستان گفت: یک شهروند میانسال سنندجی حین کوه پیمایی در کوه آبیدر به دلایل نامعلومی درگذشت.

صلاح حقیقیان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: این فرد ساعت شش و 25 دقیقه صبح امروز و در سنگ قرآن در 200 متری قله کوه آبیدر ناگهان نقش بر زمین شد.

وی که نام کامل این فرد را نمی دانست نام کوچک او را صادق بیان کرد و گفت: امدادگران هلال احمر که در پایگاه این نهاد در آن نزدیکی بودند خود را به مصدوم رساندند.

حقیقیان با اشاره به اینکه از زمان تماس با آمبولانس تا رسیدن به آبیدر نیم ساعت طول کشید، اظهار کرد: این در حالی است که من با خودروی معمولی خود ظرف شش دقیقه به همان نقطه رسیدم.

وی اضافه کرد: آمبولانس تنها توانست تا محل دکل های صدا و سیما بالا بیاید اما با توجه به اینکه آمبولانس های هلال احمر دو دیفرانسیل هستند انتظار می رفت دست کم تا 100 متری پایگاه هلال احمر و 300 متری قله بالا بیایند.

مسوول کانون کوهنوردان کردستان افزود: پایگاه هم امکانات لازم را ندارد و تنها کار امدادگران به رساندن مصدومین به آمبولانس خلاصه می شود.

وی گفت: وقتی این فرد دچار حادثه شد ساعت شش و 25 دقیقه بود اما زمانی که وی را به آمبولانس رساندند ساعت هشت بود که این تاخیر زیاد، نگران کننده است.

حقیقیان افزود: انتظار می رود در روزهای جمعه که تعداد زیادی از شهروندان به منظور کوه پیمایی به آبیدر می آیند یک پزشک به همراه امکانات لازم در این پایگاه امدادی حضور داشته باشد.

مدیر عامل هلال احمر نیز در رابطه با مرگ این شهروند در آبیدر ضمن اظهار بی اطلاعی از اینکه آمبولانس های این نهاد تا کجای کوه بالا رفته اند، وجود هرگونه مشکل در آمبولانس ها را رد کرد و یادآورشد که همه آمبولانس های این نهاد نو هستند.

حسن خدابنده لو، افزود: فردی که امروز فوت کرد در زمانی که امدادگران بر بالین وی رسیدند علایم حیاتی از خود نشان نمی داد.

وی همچنین از زمانی که طول کشیده است تا آمبولانس به محل برسد و فرد به آن منتقل شود نیز اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: اگر آمبولانس نتوانسته بالاتر از آن نقطه برود به دلیل شرایط صعب العبور کوه برای خودرو بوده است.

شبرنگ، یکی از شهرواندان سنندجی نیز در این رابطه گفت: اگر آمبولانس های هلال احمر نمی توانند تا بالای کوه بروند، ما که یک گروه آفرودی را تشکیل داده ایم آمادگی داریم در مواقع لازم این کار را انجام دهیم.

 

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٠:۳٧ ‎ب.ظ ; جمعه ٦ دی ۱۳٩٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک