کلاغ ها


+ عملیات نجات 4 کوه نورد در کرکس و دنا

رئیس جمعیت هلال‌احمر سمیرم گفت: پس از ۵ ساعت تلاش بی‌وقفه امدادگران کوهستان، ۲ کوه نورد مفقود شده در این شهرستان نجات یافتند.

 

محمدعلی تاج‌دره در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمیرم اظهار کرد: پس از تماس با جمعیت هلال‌احمر شهرستان سمیرم مبنی بر مفقود شدن 2 کوه نورد سمیرمی در کوه‌های دنا، عملیات نجات شروع شد.

وی افزود: با اعزام امدادگران هلال‌احمر شهرستان سمیرم و گروه کوهستان بیده این شهرستان به منطقه اعلام شده تلاش برای نجات دو کوه نورد آغاز شد.

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان سمیرم بیان کرد: این 2 نفر با کوه نوردی در کوه دنا منطقه دشتبال بخش پادنا سمیرم به دلیل برف و بوران راه برگشت خود را گم کرده و مفقود شده بودند.

وی افزود: با توجه به سختی راه و شرایط نامناسب جوی امدادگران جمعیت هلال احمر پس از 5 ساعت جست‌وجو، توانستند آنان را یافته و نجات دهند.

تاج‌دره افزود: این دو کوه نورد مشکل خاصی نداشته و پس از معاینه های سرپایی مرخص شده و عملیات نجات پایان یافت.

 

 عملیات نجات  2 کوه نورد در کوهستان کرکس

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان گفت:  با اعلام مفقودی دو نفر کوه نورد در کوه کرکس شهرستان نطنز و دو نفر دیگر در کوه‌های دنا در منطقه پادنای سمیرم افزود: شش تیم امداد و نجات کوهستان جهت جستجو و نجات این کوه نوردان به مناطق گزارش شده اعزام شدند.

وی خاطرنشان کرد: تیم‌های امداد و نجات کوهستان دو کوه نورد را در کوه دنا راس ساعت 20:30 شب پیدا کرده و ساعت 20:45 نیز یکی از کوه نوردان مفقودشده در کرکس را نجات دادند.

خانبازی اضافه کرد: پس از تلاش بی‌وقفه نیروهای امدادی هلال احمر شهرستان نطنز و با همکاری هیئت کوه نوردی کاشان ساعت 21:30 کوه نورد دوم نیز به سلامت نجات و عملیات پایان یافت.

 

 

 

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٧:۱٩ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۱۱ دی ۱۳٩٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک