کلاغ ها


+ در انتخاب میان رویای اولین بودن و مسئولیت خانواده گی

 

طلسم هوای بد در نانگا پاربات رو به پایان است. سیمونه مورو امروز در پیامی نوشت: " امروز اولین روز با هوای خوب است. باد و بهمن مسیر ما را بر روی گرده تمیز خواهد کرد." اما مهمترین خبر این روزهای نانگا پاربات، ترک این منطقه توسط مارٍک کلونوفسکی (Marek Klonowski) ست.

 

اکسپدیشن لهستانی " Justice of All "

مارک کلونوفسکی چهارمین تلاش زمستانی خود بر روی نانگا پاربات را به خاطر وظایف و مسئولیت های پدرانه خود نیمه تمام گذاشت و راهی خانه شد. این خبر که از سوی تیم The North Face و همنورد او یاسک تلر تایید شده است، حاکی از آن است که همسر مارک یک زایمان زودهنگام داشته و به همین خاطر هم مارٍک تصمیم گرفته سریعا به خانه برگردد. مسئولیت های خانوادگی فراتر و مهم تر از رویای صعود نانگا ست.

در حال حاضر تیم لهستانی شامل نفراتی چون تومک ماسکییویچ (Tomek Mackiewicz)، یاسٍک تلر (Jacek Teler)، پاول دونای (Paweł Dunaj) می باشد که دو کوه نورد دیگر به نام های مایکل دزیکوفسکی (Michał Dzikowski) و مایکل اوبریسکی (Michał Obrycki) نیز به عنوان تیم کمکی به آنها ملحق شده اند.

تیم The North Face

تیم The North Face به رهبری سیمونه مورو نیز علی رغم هوای بد چند روز گذشته تا بیس کمپ پیشرفته پیشروی کرده و سپس به بیس کمپ بازگشته اند. آنها در طول هفته گذشته برای اینکه خود را در وضعیت آماده گی جسمانی بالا نگه دارند بیکار ننشسته اند.

امیلیو می گوید هوا بسیار مطلوبه و آفتابی ست و از ابرها خبری نیست و از دیروز کانال ها با ریزش برف در حال تمیز شدنه. فعلا تیم های حاضر در بیس کمپ هستند تا برفهای تازه توسط بهمن های پی در پی از کوه جدا شده و فرصت صعود امن تری پیش آید.

 

از وبلاگ آلتای

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٠:۳٤ ‎ب.ظ ; شنبه ٢۱ دی ۱۳٩٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک