کلاغ ها


+ پیام مادر پویا کیوان

 بیاییم هم‌سنگ ارزش این سه نفر به اضافه کوه‌نوردان فقید دیگری که قربانی این بی‌خردی ها شدند طلبکار باشیم

 

از صفحه فیس بوک رویداد برودپیک : " 7 ماه بعد از واقعه برودپیک ، کمیسیون حوادث کوه نوردی فدراسیون گزارش نهایی حاصل از 700 نفرساعت را منتشر کرد .  من با کلیت این گزارش کاملا موافقم چرا که اول لزوم خرد و تدبیر را در برگذاری چنین برنامه هایی تاکید میکند و بعد پذیرش مسئولیت اشتباه را از نشانه های خردمندی می داند. این 2 اصلی که از ابتدای وقوع این حادثه طی گزارشات و صحبت های اینجا و آنجای مسئولین این برنامه در کل مورد قبول نبود. بطور مکرر شنیده می شد که کوه نوردی عشق است و تنها ابزار این راه همت والا و عشق سرشار است. به  کار گیری ابزار خرد جای خود را به شانس و تقدیر می دهد و مثال های آن به برنامه های به ظاهر موفق کوه نوردان خارجی رجوع داده می شد که بدون بکار گیری چنین ابزاری صعودی موفق انجام شد.
اینکه گزارش کمیسیون کلی و بدون توضیحات ریز به ریز است حتما دلایل خود را دارد که شاید هرکس خود باید این دلایل را کشف کند.
دوستان و عزیزانی که از دست رفتن پویا و آیدین و مجتبی آنقدر برایتان سنگین تمام شده که به جستجوی آنی هستید که تحمل این کمبود را برایتان اسان کند بدانید که ارزش وجودی پویا و آیدین و مجتبی با محکوم شدن 2 یا 3 نفر دیگر و یا حتی باشگاهی به وسعت آرش اصلا برابری نمی کند. خیال من مادر پویا که تمامی 24 ساعت شبانه روزم متآثر از این واقعه هست از محکومیت مسئولین این برنامه و باشگاه آنان راحت نمی شود. برای من ارزش آیدین و مجتبی هریک به تنهایی خیلی بالاتر از اینست که تعدادی محکوم شوند. حالا شما پویا را هم به این ارزش اضافه کنید. توقع ما باید خیلی بیشتر از این باشد. بیاییم همسنگ ارزش این سه نفر به اضافه کوه نوردان فقید دیگری که قربانی این بیخردی ها شدند طلبکار باشیم .
من می خواهم این طرز تفکر و این شیوه برنامه ریزی تغییر کند که اگر این شود افرادی که این گونه فکر می کنند به خودی خود طرد می شوند . که اگر این شده بود پویای خندان و  آیدین باهوش و مجتبی مهربان به دام این بی‌‌خردی نمی‌افتادند.
گزارش کمیسیون خیلی کلی بود هر چند من از این گزارش راضی شدم اما اصلا کافی نیست . توضیح بند به بند این گزارش بر عهده کارشناسان و صاحب نظران دلسوزی است که می خواهند خرد و تدبیر را جایگزین شانس و اقبال در کوه نوردی کنند.
خانواده پویا کیوان از شما کارشناس و صاحب نظری که خواهان تعریف جزئیات به کار گیری و چگونگی استفاده از ابزار خردورزی در کوه نوردی هستید دعوت به همکاری در این همایش می کند تا با بهره گیری از راهبردهای شما دیگر شاهد از دست دادن عزیزان دیگر نباشیم. ما می خواهیم پویایی پویا از طریق دوستانش ادامه داشته باشد. "

 
 
 
 
 
 
نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٩:٥٢ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٩ بهمن ۱۳٩٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک