کلاغ ها


+ فاجعه ی برودپیک: بستن راه های آگاهی اعضای باشگاه؟!

_ باشگاه آرش در نمونه‌ای کم‌نظیر در تاریخ کوه‌نوردی ایران ... و حتی شاید بتوان گفت بی‌نظیر! ... با انتشار اطلاعیه‌ای،  اعضای تشکیلاتی خود را از حضور در همایش بررسی فاجعه‌ی برودپیک ( روز یک شنبه 27 بهمن ) برحذر داشته است :

نظر به اینکه بررسی و تجزیه و تحلیل فنی برنامه برودپیک در سطح باشگاه کوه‌نوردان آرش مراحل نهایی خود را می گذراند ، لذا اعضای باشگاه آرش از شرکت در جلسه‌ها و همایش‌هایی که در این رابطه انجام می گیرد معذور می باشند.


هیئت مدیره
باشگاه کوه‌نوردان آرش

 

_ در این اطلاعیه هیچ منطق قابل قبولی  برای صدور چنین دستورهای تشکیلاتی دیده نمی‌شود . این که باشگاه هنوز در مرحله بررسی فنی این تراژدی بزرگ است چه ربطی به حضور اعضا در دیگر نشست‌ها و همایش‌ها با موضوع مشابه دارد؟!  نگرانی مدیران این باشگاه از چیست؟!

 

_ همایش روز یک شنبه 27 بهمن ، از سوی جریانی کاملا مستقل در کوه‌نوردی ایران برگزار خواهد شد یعنی : خانواده‌ی محترم زنده یاد پویا کیوان و اعضای گروه رویداد برودپیک در فیس‌بوک. دستور کار اصلی این همایش ، بررسی فنی ابعاد مختلف فاجعه‌ی برودپیک است . در شرایطی که حضور در این همایش می‌تواند حاوی گونه‌ای تجربه ، آگاهی و شناخت برای دوستان کوه‌نورد باشد، برای دستور تشکیلاتی مدیران آرش به چه استدلالی می‌توان توسل جست؟!

 

_ حرکت خودجوش بدنه‌ی مردمی و مستقل کوه‌نوردی ایران برای دست‌یابی به حقیقت  در موضوع حادثه‌ای خاص ، قابل تحسین و احترام بسیار است . اعضای گروه رویداد برودپیک با همراهی خانواده‌ی پویا کیوان ،  طی هفت ماه گذشته به دستاوردهای ارزشمندی در زمینه‌ی چگونه‌گی و دلایل این فاجعه‌ی تلخ و تکان‌دهنده دست یافته‌اند. مدیران باشگاه آرش باید بدانند که در شرایط فعلی هرگونه تلاش برای بی‌اعتنایی و نادیده گرفتن این دستاوردها راه به جایی نخواهد برد . در دنیای امروز ، به سختی می‌توان پذیرفت که یک باشگاه ورزشی با صدور چنین دستورهای تشکیلاتی بتواند راه را برای آگاهی و شناخت هر چه بیشتر اعضای خود ببندد.  

 

_ بستن راه‌های آگاهی در دنیای امروز غیر ممکن است! 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۸:٠٠ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳٩٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک