کلاغ ها


+ حرکت از نو : معرفی چهره ی واقعی کوه نوردی ایران

 

 _ " حرکت از نو " برنامه‌ای است که روزهای چهارشنبه از شبکه‌ی ورزش پخش می‌شود و حسین رضایی در بخشی از آن ، به معرفی موضوعات مختلف کوه‌نوردی ایران می‌پردازد.

 

_ مهمان برنامه‌ی امروز ( چهارشنبه 28 اسفند ) امین معین کوه‌نورد جوان و خوب کشورمان بود . او در باره‌ی اجرای یکی از مهم‌ترین برنامه‌های کوه‌نوردی ایران در سال 92 یعنی نخستین صعود زمستانی دیواره ی علم‌کوه مسیر 48 لهستانی‌ها صحبت کرد . نمایش فیلم کوتاهی از این صعود دشوار را می‌توان  بخشی دیگر از جذابیت برنامه‌ی امروز " حرکت از نو " برای کوه‌نوردان دانست. 

 

_ امین معین یکی از استعدادهای درخشان کوه‌نوردی امروز ایران است . معین به عظیم قیچی ساز بسیار شبیه است!  مانند  او شخصیتی متین و دوست داشتنی دارد و مانند او با دانش و اطلاعاتی قابل توجه و با تفکری منطقی ورزش کوه‌نوردی را دنبال می‌کند.

 

_ لازم است از تلاش‌های حسین رضایی برای معرفی چهره‌ی واقعی کوه‌نوردی ایران نیز  تشکر کنیم .  با توجه به ابعاد گسترده‌ی خبری و اجتماعی اجرای فاجعه بار برنامه‌ی برودپیک توسط تیم باشگاه آرش که مرگ تلخ و دردناک سه کوه‌نورد خوب کشورمان را به همراه داشت ، کوه‌نوردی ایران برای ترمیم و بازسازی چهره‌ی مخدوش و آسیب دیده‌ی خود نزد افکار عمومی،  به برنامه هایی مانند " حرکت از نو " نیاز دارد!

 

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۳:۱۸ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٢۸ اسفند ۱۳٩٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک