کلاغ ها


+ نیما اسکندری: از عظیم حمایت کنیم!

نیما اسکندری در وبلاگ دوبی سل:

کشور در حال توسعه‌ای وجود ندارد اگر هم وجود دارد این کشور جز آنها نیست. در حال توسعه بودن باید در همه ارکان جامعه خود را نشان بدهد. کشوری که جزء بزرگ‌ترین صادر کنندگان نفت است جزء وارد کنندگان بنزین هم هست. کشوری که بیشترین باغات مرکبات را دارد پرتقال مصری وارد می‌کند . واردات گوشت و مرغ  یخی از برزیل و ترکیه، برنج هندی و تایلندی ،چای هندی خودرو چینی و از همه خنده‌دار تر واردات مهر نماز و تسبیح  نماز از چین مثال‌هایی کوچک از توسعه یافتگی ماست.

همین در حال توسعه بودن باعث تعطیلی روز افرون کارگاه‌های تولیدی ما می‌شود. کارخانه‌های تولید کفش و پوشاک رو به تعطیلی می‌رود  و کشتی کشتی جنس چینی به این مملکت وارد می‌شود و ما در حال توسعه هستیم و قرار است مدیریت‌مان را هم جهانی کنیم. البته نباید پیشرفت ها و پیشگامی مان را هم ندیده بگیریم. ما در فرار مغرها پیشگامیم و از صدقه سری دوستان کره شمالی و روسیه موشک هم هوا می کنیم.

در کشورهای توسعه یافته ورزش به صورت حرفه ای دنبال می شود.  و ورزشکاران این کشورهای کافر و از خدا بی خبر اسپانسر دارند.دغدغه ای بابت تامین هزینه صعود ندارند. مشکل مرخصی و از دست دادن شغل را ندارند. خانه نمی فروشند تا به هیمالیا بروند. صعود انتحاری نمی کنند و صعود به هر قیمت را در دستور کارشان ندارند. کوه نوردان شان اجناس تاناکورا را روی چشمشان نمی گذارند. فوتبالیست شان برای لقمه ای نان برای کشورک های حاشیه خلیج فارس که با وقاحت نام خلیج عربی را روی آن گذاشته اند دم تکان نمی دهد. اینها نمونه ای در حال توسعه بودن در ورزش است. در اینجا استعدادها می سوزند و تباه می شوند. مردمی که غم نان و یارانه و سبد کالا و بنزین و .... را دارند نایی برای پیشروبودن ندارند.

با جامعه و مردمش  و گرفتاری شان کاری ندارم. با تو هستم...همنورد ...همطناب...تو که آرزو می کردی ای کاش شرایطی که برای عظیم فراهم است برای تو هم فراهم بود. که می دانم امثال عظیم در این کشور کم نیستند. به شخصه چند نفرشان را می شناسم. کوه نوردانی بسیار قدرتمند و فنی که از صبح تا شب به فکر اجاره خانه و مغازه و سیر کردن شکم زن و بچه هستند. درست است که عظیم با پول ها و حمایت های دولتی و ... تا اینجای کار پیش رفته اما از انصاف نگذریم:لیاقتش را داشته و کم نگذاشته. نماینده ای شایسته برای این ورزش مظلوم بوده.

عضو باشگاه 8000 متری ها بودن شاید بزرگترین دستاورد هیمالیا نوردی ما باشد. هیمالیا نوردی که با چاشنی دروغ همراه است. هیمالیا نوردی که یا باید با تن دادن به هر خفتی در غالب تیم ملی انجام می شد و جوانانش باربران  مافیای فدراسیون می شدند و در نهایت در تیم ذخیره جای می گرفتند و پلکان ترقی آقایان بودند یا باید از کانال شخصی انجام شود که با این اوضاع یا باید واقعاً مرفه باشی یا اینکه درگیر وام هایی با رفعت اسلامی خانمان سوز شوی و یا اسپانسر بگیری که در حال حاضر ما در حال توسعه هستیم و وقت و پول اضافی برای این کارها نداریم.

در حال حاضر عظیم برای پیوستن به باشگاه 8000 متری ها 2 قله پیش رو دارد.  حمایت های مالی هم به سختی صورت می پذیرد. از عظیم  حمایت کنید. نه در حد شعار. شمایی که دلسوز هستی. اگر در توان دارید و می توانید،به جای بازسازی کشورهای دوست و برادر  به عظیم کمک مالی کنید. همانطور که علاقمندان تیم بولدر انگلیس  از تیمشان حمایت کردند. راهش را خودتان پیدا کنید. با تماس با سایت شخصی او. و گرفتن شماره حساب. با این کار شما هم در این افتخار سهیم خواهید بود.

آقای زارعی از شما به عنوان متولی  اصلی این ورزش توقع بیشتری وجود دارد. اگر فدراسیون بودجه ای ندارد رای زنی کنید. اعتبار جذب کنید. حمایت کنید. شما قانوناً و اخلاقاً مسئولید.

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٠:۳٤ ‎ق.ظ ; دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳٩۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک