کلاغ ها


+ در باره ی نخستین همایش تحقیقی "کوه‌نوردی و فضای مجازی"

 

 پیرو فراخوان اعلام شده مبنی بر اینکه؛ فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی در نظر دارد در راستای تعامل فراگیر جامعه کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی و فضای مجازی و  با رویکرد بررسی مسائل و چالش‌ها و همچنین شناسایی هر چه بیشتر قابلیت‌های این عرصه، همایشی را در تیر ماه ۹۳ برگزار نماید، بدین وسیله توضیحاتی در خصوص محورهای همایش به شرح ذیل اعلام می گردد ...

بررسی خلاء های فضای مجازی کوه‌نوردی ایران

- با توجه به اینکه بیش از یک دهه از شکل گیری فضای مجازی کوه نوردی در ایران نمی گذرد، این محور می تواند به کمبود های نرم افزاری و سخت افزاری این فضا در کشور بپردازد.

جایگاه و نقش وبلاگ نویسان در کوه‌نوردی ایران

- می توان گفت مدیران وبلاگ ها و وبسایت های کوه نوردی می توانند پر رنگ ترین نقش را در عرصه فضای مجازی داشته باشند. موارد بسیاری نظیر خبر رسانی – اطلاعات فنی – ترجمه مطالب متنوع کوه نوردی- گزارش برنامه های کوه نوردی- تاریخچه کوه و کوه نوردی- مطالب زیست محیطی کوهستان و بسیاری دیگر از فعالیت های گوناگون می توانند در پیشبرد کوه نوردی در کشور موثر باشند. این محور می تواند شامل بررسی جایگاه نویسندگان وبلاگ ها و وبسایت ها در حال حاضر و آینده و همچنین درجه تاثیر گذاری آنها در کوه نوردی کشور باشد.

نقد و جایگاه آن در کوه‌نوردی

- با توجه اهمیت و فراگیری نقد در فضای مجازی کوه نوردی، این محور می تواند روش ها ، چارچوب های فنی و اخلاقی و انواع نقد پرداخته و نقاط ضعف و  قوت نقد در فضای مجازی را بررسی کند.

معرفی و بررسی سایت‌های کوه‌نوردی برتر دنیا

- وبلاگ ها و وبسایت های مرجع کوه نوردی در دنیا بسیار هستند و می توانند به عنوان الگو های مناسب در عرصه مجازی داخلی مورد استفاده قرار گیرند. در این محور، محتوای مطالب از نظر کمی و کیفی و حتی قالب ظاهری این سایت ها می توانند مورد بررسی قرار بگیرد.

 

متن کامل را در این لینک بخوانید

 

 

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۸:٤۳ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ۱٩ فروردین ۱۳٩۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک