کلاغ ها


+ گروه کوه نوردی دانشجویان پیام نور گرفتار در ارتفاعات ماسوله نجات یافتند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان گفت: گروه 70 نفره کوه نوردی دانسجویان پیام نور شهرستان آستانه اشرفیه که در ارتفاعات ماسوله گرفتار شده بودند، نجات یافتند.

 

ˈمحمد احمدی پورˈ روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این گروه که روز گذشته به ارتفاعات للندیز ماسوله رفته بودند، به علت شدت مه گرفتگی در ارتفاعات منطقه کوه بن که منطقه ای جنگلی است، قادر به تشخیص مسیر حرکت نشدند که با همکاری گروه امدادی هلال احمر شب گذشته به سلامت نجات یافتند.

وی خاطرنشان کرد: ساعت 20 و 30 دقیقه شب گذشته، گم شدن گروه هفتاد نفره دانشجویان دختر دانشگاه پیام نور به همراه چهار نفر مرد اعزامی هلال احمر آستانه اشرفیه به فرمانداری فومن اعلام و طی هماهنگی که فرماندار با این معاونت انجام داد؛ عملیات جستجو و انتقال این گروه کوه نوردی آغاز شد.

به گفته معاون استاندار گیلان؛ گروه امدادی هلال احمر با تجهیز امکانات و نیازمندی هایی چون آب، خرما و بیسکویت خود را به گروه رساند ولی به دلیل خستگی و نبود دید کافی، شب را در منطقه با روشن کردن آتش سپری و ساعت پنج و 30 دقیقه بامداد امروز ، به سمت پایین حرکت کردند.

وی یادآور شد: اعضای این گروه هیچ گونه آسیبی ندیدند و تنها یک نفر دچار گرفتگی عضله شده بود.

احمدی پور ضمن تقدیر از گروه های امدادی شامل نیروی انتظامی، سپاه و بسیج گفت: فرماندار نیز به همراه مسوولان شهرستان در تمام طول مدت امدادرسانی در ماسوله حضور داشت و لحظه به لحظه با هماهنگی معاون سیاسی استاندار پیگیر این موضوع بوده است.

وی عدم هماهنگی گروه با هیأت های کوه نوردی و استفاده نکردن از راهنمایان زبده را موجب وقوع این حادثه عنوان و تأکید کرد: در چنین اعزام هایی، حتماً می بایست از طریق مراجع ذیربط و با هماهنگی هیأت های کوه نوردی شهرستان اقدام شود.

 

  

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱۱:٤٥ ‎ب.ظ ; جمعه ٥ اردیبهشت ۱۳٩۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک