کلاغ ها


+ خرابی راه دسترسی به قله علم کوه برای کوه نوردان مشکل زا شد

رییس هیات کوه نوردی کلاردشت گفت :  خرابی حدود 24 کیلومتراز طول راه دسترسی به قله علم کوه که نتیجه سیل سال 90 است ، تردد خودروی کوه نوردان را در این مسیر با مشکل مواجه کرده است.

 

ˈ علی فرضی ˈ روز جمعه در گفت و گو با خبرنگارایرنا افزود :  فرو ریختن یک دستگاه پل و تخریب مناطق وسیعی از سطح جاده در حد فاصل شهرˈ رودبارک ˈ تا دومین قرارگاه کوه نوردی منطقه کوهستانی ˈ ونداربن ˈ سبب شده تا تردد خودرو در این منطقه غیرممکن شود.

وی ادامه داد :  درحال حاضر کوه نوردان ناگزیرند با پای پیاده این مسیر طولانی را طی کنند که این وضعیت زمینه نارضایتی آنان را به همراه داشته است.  

سیلی که در ماه تیر سال 90 در کلاردشت جاری شد حدود 500 میلیارد ریال به بخش های مختلف این شهرستان خسارت زده بود.

فرضی با اشاره به استقبال کوه نوردان بوی‍ژه کوه نوردان خارجی برای صعود به قله علم کوه و برگزاری کلاس های آموزشی رشته یخ نوردی وسنگ نوردی در این منطقه از کم توجهی مسوولان نهادهای ذیربط نسبت به مرمت راه دسترسی انتقاد کرد.

رییس هیات کوه نوردی کلاردشت تخصیص ندادن اعتبار برای تامین سوخت پناهگاه های محل اقامت کوه نوردان را از دیگر مشکلات موجود در مسیر علم کوه برشمرد و گفت :  برای رفع این مشکل پیگیری های فراوانی شد که متاسفانه تاکنون نتیجه بخش نبوده است.

قله علم کوه به ارتفاع حدود چهار هزار و 850 متر در قسمت جنوب غربی شهر کلاردشت واقع است.

 

 

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٢:۱٤ ‎ق.ظ ; شنبه ٦ اردیبهشت ۱۳٩۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک