کلاغ ها


+ صعود کوه نوردان خارجی به بام ایران ساماندهی می شود

رییس اداره ورزش و جوانان آمل گفت : صعود کوه نوردان خارجی به قله دماوند در این شهرستان با هماهنگی فدراسیون کوه نوردی کشور ساماندهی می شود

ˈمحمود ناییجˈ روزیکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : یکی از برنامه ها برای ساماندهی این است که از این پس گروه های ویژه از بخشداری لاریجان و دهیاران منطقه به عنوان رابط گروه های خارجی را درصعود همراهی و پشتیبانی خواهند کرد.

وی گفت:  این تصمیم با هدف تامین امنیت و نیز کم تر شدن مشکلات ناشی از حوادث احتمالی درصعود و اقامت برای کوه نوردان خارجی اتخاذ شده است.

ناییج گفت:در گذشته گروه های کوه نوردان خارجی در بخش لاریجان حضور پیدا می کردند و متاسفانه هیچ اطلاعاتی از ورود و یا خروج آنان در اختیار مسوولان محلی نبوددرحالی که اگر حادثه و یا مشکلاتی پیش می آمد،مسوولیت پیگیری آن بر عهده مسوولان محلی و شهرستان بود.

رییس اداره ورزش و جوانان آمل افزود :  حوادث ناشی از خطر سقوط و یا مفقود شدن کوه نوردان داخلی و خارجی در ارتفاعات شهرستان آمل همواره وجود داشته، اما متاسفانه به علت هماهنگ نشدن با مسوولان بخش لاریجان، فقط زحمت پیداکردن و اعزام گروه های امدادی برای نجات آنها گردن ما می افتاد.

وی ادامه داد:هرچند گروه های کوه نوردان خارجی با هماهنگی فدراسیون کوه نوردی اعزام می شوند، اما این فدراسیون هم باید شرایط و زمان اقامت آنان را به مسوولان بخش لاریجان اطلاع می داد تا در شرایط نیاز مسوولان این شهرستان آمادگی لازم را داشته باشند.

ناییج گفت: برخی افراد محلی به طور شخصی در منزل مسکونی خودشان در شهرهایˈرینه ˈوˈگزنکˈ و روستاهای اطراف دامنه های قله دماوند به کوه نوردان اعم ازخارجی و داخلی اقامت می دهند که این مشکل هم باتلاش های دهیاران منطقه در حال برطرف شدن است.

قله دماوند به عنوان بلند ترین قله ایران و خاورمیانه و بلند ترین قلهٔ آتشفشانی آسـیا در بخش لاریجان شهرستان آمل واقع است.

 

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱۱:٠٧ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٧ اردیبهشت ۱۳٩۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک