کلاغ ها


+ هیات مدیره جدید انجمن کوه نوردان غیرقانونی است!

_ نشستی را که انجمن کوه‌نوردان روز پنج شنبه 25 اردیبهشت و تحت عنوان " مجمع عمومی فوق العاده " و با موضوع و دستور جلسه‌ی"   انتخاب اعضای اصلی و علی‌البدل هیئت مدیره و بازرسین " برگزار نمود ، از اساس غیرقانونی و باطل است!

 

_ مجمع عمومی فوق‌العاده اختیار و حق برگزاری انتخابات هیات مدیره را ندارد. هیات مدیر‌ ای که در چنین مجمعی انتخاب شود از اساس غیرقانونی و باطل است . ماده‌ی 19 اساسنامه‌ی  انجمن کوه‌نوردان به روشنی و صراحت وظایف و اختیارات مجمع عمومی فوق العاده را مشخص نموده است:

ماده 19 : وظایف و اختیارات مجمع عمومی فوق العاده

1_ تصویب تغییرات اساسنامه

2_  تصمیم گیری در مورد انحلال انجمن

 

_ برگزاری انتخابات هیات مدیره در چنین مجمعی ، اقدامی از اساس غیرقانونی و باطل محسوب می‌شود و هیات مدیره‌ای که حاصل چنین مجمعی باشد فاقد وجهه و مشروعیت قانونی است! 

 

_ رویدادهای اخیر انجمن کوه‌نوردان و برگزاری چنین مجمعی حکایت از گونه‌ای کودتا دارد و از توسل به روش‌های نامشروع و غیرقانونی برای تصاحب قدرت در این تشکل خبر می‌دهد . کامنت سیامک شایان پور عضو هیات مدیره انجمن ( در وبلاگ بیواک ) آشکارا به موضوع کارشکنی‌ها و کودتا در انجمن کوه‌نوردان اشاره دارد :

" آگهی مجمع عمومی فوق العاده انجمن کوه نوردان ایران را در تارنمای انجمن ببینید. کسانی که با رهبری عباس محمدی و با به میان آوردن درگیری و آشوب در مجمع عادی فوق العاده انجمن در اسفند ماه کمر به نابود کردن هیئت مدیره بسته بودند و در نشست هیئت مدیره انجمن با روش کودتایی هیئت مدیره را به هم ریختند و کلید قفل ها را عوض کردند و انجمن را به روش چریکی به دست گرفتند چنان شتاب زده آگهی را نوشته اند که نمی دانند مجمع عمومی فوق العاده تنها می تواند وارد مباحث تغییرات اساسنامه ای و یا انحلال انجمن شود و نمی تواند برای انتخابات هیئت مدیره تشکیل شود و بسیاری گفته ها که درآینده به میان خواهد آمد ... "

 

_  مجمع عمومی فوق العاده اختیار و حق برگزاری انتخابات هیات مدیره را ندارد. هیات مدیره ای که در چنین مجمعی انتخاب شود از اساس غیرقانونی و باطل است .

   

 

 پی‌نوشت:

_ تاسف‌بار است که در انجمن کوه‌نوردان ... و با این میزان سابقه‌ی کار تشکیلاتی ... هنوز کسی نمی‌داند : " مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده " با " مجمع عمومی فوق العاده " تفاوت دارد !!    واقعا تاسف بار است !!

 

_ انجمنی‌ها ، یک بار دیگر نیز در آبان سال 90 چنین اقدام غیرقانونی را انجام داده بودند که همان زمان برای‌شان نوشتیم :

http://news83.persianblog.ir/post/2949

 

اما وقتی قرار به تمسخر منتقدین باشد ، قرار به بی‌اعتنائی به افکار عمومی باشد ، قرار به ... نتیجه‌اش همین می‌شود که الان می‌بینیم : بی‌آبروئی و مضحکه‌ی خاص و عام شدن !! 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٧:۳٥ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٢۸ اردیبهشت ۱۳٩۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک