کلاغ ها


+ کمپ های اسکان کوه نوردان در مسیرقله دماوند ساماندهی می شوند

رییس فدراسیون کوه نوردی و صعودهای ورزشی کشور، از اقدام این فدراسیون برای ساماندهی کمپ های اسکان و امداد ونجات مسیر قله دماوند با هدف ارائه خدمات مطلوب تر به کوه نوردان داخلی و خارجی خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈرضا زارعیˈ روز چهارشنبه که برای بررسی ساماندهی و رسیدگی کمپ های ارتفاعات قله دماوند وسالن تخصصی سنگ نوردی آمل به این شهرستان سفر کرده بود، در محل فرمانداری آمل گفت: هم اکنون در منطقه ˈپرنˈ در ارتفاع حدود 200متری قله دماوند حدود دو هزار متر زمین از سوی منابع طبیعی برای ساخت کمپ و استراحتگاه کوه نوردان واگذار شده و این فدراسیون بزودی نسبت به حصار بندی و تعیین تکلیف ساختمان آن اقدام خواهد کرد.

وی افزود: تکمیل پناهگاه سوم کوه نوردان در نزدیکی قله دماوند نیاز به اعتبار دارد و این فدراسیون درخواست تامین آن را از وزارت ورزش انجام داده است .

رییس فدراسیون کوه نوردی، دغدغه های موجود مسئولان شهرستان آمل از اقدام بدون هماهنگی گردشگران وکوه نوردان خارجی و داخلی برای صعود به قله دماوند بدون اطلاع آنان را به حق دانست و تصریح کرد: در روزهای آینده در نشست های استانی در تهران و استان مازندران مسئولیت مستقیم ساماندهی ورود و خروج کوه نوردان در بخش لاریجان برای صعود به ارتفاعات این بخش مشخص و تعیین تکلیف خواهد شد.

زراعی اضافه کرد: فدراسیون کوه نوری هم در قبال حوادث احتمالی از جمله سقوط و مفقودشدن کوه نوردان خارجی و داخلی برابر چارچوب تعیین شده نقشی ندارد و مسئولیت تعیین شده برای این فدراسیون فقط آموزش و پیش گیری است.

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٠:٥٢ ‎ب.ظ ; جمعه ٢ خرداد ۱۳٩۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک