کلاغ ها


+ علاقه کوه نوردان خارجی به حضور در ایران بیشتر شده است

رییس فدراسیون کوه نوردی و صعودهای ورزشی با بیان اینکه علاقه و استقبال کوه نوردان خارجی به حضور در کشور بیشتر شده است، گفت: پارسال 600 کوه نورد خارجی قله دماوند را فتح  کردند که این رقم نسبت به سالهای پیش بیشتر بود.

 

ˈرضا زارعیˈ بعدازظهر یک شنبه در حاشیه برگزاری مجمع انتخابات ریاست هیات کوه نوردی و صعودهای ورزشی استان قزوین در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: با همکاری و حمایت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، امیدواریم تعداد کوه نوردان خارجی که قصد صعود و فتح قلل مرتفع کشورمان را دارند، بیشتر شود.

وی از دماوند، سبلان، دنا، علم کوه و زردکوه به عنوان ارتفاعات و قلل مرتفع کشور که قابلیت حضور کوه نوردان خارجی را دارند، یاد کرد.

این مسوول ورزشی، همگانی کردن کوه نوردی در قالب برگزاری برنامه های خانوادگی کوه پیمایی را از برنامه های مهم این فدراسیون خواند و گفت: این موضوع مورد تاکید و حمایت وزارت ورزش و جوانان نیز می باشد.

رییس فدراسیون کوه نوردی و صعودهای ورزشی تعداد گروه ها و باشگاه های مربوط به این رشته را در کشور 500 مورد خواند و گفت: نزدیک به 50 هزار ورزشکار بیمه شده نیز داریم که البته این تعداد رقم خوبی نمی باشد.

زارعی در خصوص برنامه های این فدراسیون در رشته سنگ نوردی نیز گفت: در حال حاضر از شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی، ساخت 30 دیواره سنگ نوردی در استان های مختلف کشور را در خواست کرده ایم.

وی با بیان اینکه هم اکنون 400 دیواره سنگ نوردی در کشور وجود دارد، افزود: اما بیشتر این دیواره ها در درون سازمان ها و دستگاه های مختلف و سالن های ورزشی چند منظوره هستند و نمی توان استفاده لازم و حداکثری را از آنها داشت.

رییس فدراسیون کوه نوردی و صعودهای ورزشی گفت: با وجود داشتن استعدادهای فراوان متاسفانه به خاطر اینکه سنگ نوردی جزو ورزش های کم درآمد است، معمولا زمان کافی و مناسبی برای تمرینات ورزشکاران این رشته در سالن های چند منظوره در نظر گرفته نمی شود.

زارعی با بیان اینکه تنها 5 استان کشور صاحب سالن اختصاصی سنگ نوردی می باشند، در پایان اظهار کرد: با این وجود ورزشکاران این رشته نتایج خوب و عملکرد مناسبی را در مسابقات آسیایی و جهانی از خود به جا گذاشته اند که این باعث افتخار فدراسیون کوه نوردی است.

 

 

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۸:٠٢ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٤ خرداد ۱۳٩۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک