کلاغ ها


+ مشاور پروژه حفاظتی زاگرس مرکزی: مناطق ونک و دنا نیاز به توجه مسوولان دارد

 

مشاور پروژه بین المللی حفاظت از تنوع زیستی در سیمای حفاظتی زاگرس مرکزی گفت: مسوولان محلی سمیرم توجه بیشتری به مناطق دنا و ونک این شهرستان داشته باشند

 

به گزارش ایرنا، علی زند مقدم عصر شنبه در دومین نشست کمیته برنامه ریزی محلی طرح تنوع زیستی زاگرس مرکزی در سمیرم افزود: این دو منطقه از سال گذشته به محدوده حفاظتی طرح زاگرس اضافه شد.

وی با اشاره به محدوده 103هزار هکتاری طرح سیمای حفاظتی زاگرس مرکزی در سمیرم اظهار کرد: این شهرستان تنها منطقه بین المللی و راهبردی طبیعی استان اصفهان در زمان حاضر است.

وی تاکید کرد: ضروری است مسوولان سازمانهای مرتبط با واگذاری زمین و معدن در این مناطق، قبل از هر کاری برای گرفتن استعلام زیست محیطی اقدام کنند.

این کارشناس و مشاور پروژه زاگرس اضافه کرد: جایگزینی تامین معیشت بهره برداران و عشایر حاضر در این مناطق لازمه تحقق هدف و جلوگیری از تخریب طبیعت است.

زند مقدم به اهمیت قرار گرفتن سمیرم در قلب محدوده اجرای طرح تنوع زیستی زاگرس مرکزی بعنوان تنها شهرستان استان اصفهان اشاره کرد و گفت: ضرورت توجه بیشتر به گونه های دارویی سمیرم امروز بیش از گذشته احساس می شود.

این کارشناس محیط زیست با تقدیر از رییس منابع طبیعی و آبخیزداری سمیرم به خاطر نگهداری و حراست از مراتع و عرصه های طبیعی خاطر نشان کرد: این اداره و مسوول آن الگوی مثال زدنی در تلاش برای حفظ و نگهداری منابع طبیعی است.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سمیرم نیز گفت: بهره برداری بی رویه از علف های کوهی و دارویی سمیرم، برخی گونه ها مانند موسیر و زرین گیاه را با خطر نابودی مواجه کرده است.

 

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٧:۳٠ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳٩۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک