کلاغ ها


+ آرام کوه : خاطره ی دیدار با گغام میناسیان

 

خبر مرگ گغام را دیشب شنیدم و باورم نمی شد!

زمستان 91 بود و برنامه ی سفر به آمریکا داشتم و یکی از آرزوهایم ملاقات با این مرد بود، می دانستم که ایشخان ابراهیمی با او ارتباط دارد، پیش از سفر قرارها را با ایشخان گذاشتیم و من پس از یک سفر بلند به بوستون و شرکت در اجلاس سالانه ی آلپاین کلاب آمریکا و بعد کوه نوردی و یخ نوردی در شرق آمریکا به کالیفرنیا آمدم، برای دیدار گغام.

سوم فروردین 92 با دوست قدیمی ام ناصر به گلندیل Glendale محل زندگی او رفتیم.

حدود 4 ساعت با او بودیم و فیلم و عکس گرفتم، با خوش رویی و با حال خوش و قبراق هر پرسش مرا با حوصله و با بیانی شیرین پاسخ می گفت. حتی آنجا که با احتیاط و تردید - که نکند او را ناراحت کنم - در مورد حادثه ی مرگ «نورایر میناسیان» پرسیدم، با دقت به تشریح حادثه پرداخت.

خیلی خوش حال بودم که موفق شدم این دیدار را سروسامان دهم و یادگاری از این پیش گام کوه نوردی در ایران به وطن بیاورم.

گغام در آستانه ی 90 سالگی، سرحال و باهوش و سرزنده بود، آن چنان که سخت امیدوار می شدی که سال های سال خواهد بود، و اینک افسوس!

افسوس که گغام هم رفت!

از ایشخان عزیز که امکان این دیدار را فراهم کرد یاد می کنم و برایش آرزوی سلامتی و موفقیت دارم.

عکس از عباس ثابتیان - فروردین 1391

 

از وبلاگ عباس ثابتیان ( آرام کوه )

 

 

پی نوشت :

گغام میناسیان از چهره های بسیار ارزنده و قابل احترام کوه نوردی ایران بود. از اولین مربیان کوه نوردی در ایران ... انجام شناسایی و اولین صعود و نام گذاری  بسیاری از کوه ها ... انجام اولین صعودهای خط الراسی و غیره ، فقط بخشی از کارنامه ی درخشان او است!   گغام میناسیان مرد بزرگی در کوه نوردی ایران بود . یاد و خاطره اش گرامی باد!

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٧:٤۳ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳٩۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک