کلاغ ها


+ مسیر دسترسی به قله علم کوه حادثه ساز است

رییس هیات کوه نوردی کلاردشت گفت : مسیر دسترسی به قله علم کوه به دلیل بی توجهی نسبت به ایمن سازی برای تردد سواره بویژه تردد کوه نوردان حادثه ساز است

 

علی  فرضی روز سه شنبه  در گفت و گو با ایرنا افزود : یکی از نقاط حادثه ساز پل موجود در حد فاصل شهر ˈ رودبارک ˈ تا دومین قرارگاه  کوه نوردی ˈ ونداربن ˈ است که نیاز به بازسازی و محکم سازی دارد.

وی ادامه داد: در صورتی که این پل هر چه زودتر محکم سازی نشود ، احتمال تخریب آن براثر طغیان رودخانه سردآبرود وجودداردکه دراین صورت برای کوه نوردان مشکل ایجاد خواهد کرد.

فرضی دومین نقطه حادثه خیز را ساخته نشدن بهمن گیر در منطقه ˈ وشاکین ˈ به طول حدود 400 متر در این مسیر دسترسی و صعود به قله علم کوه دانست و گفت : خطر ریزش بهمن در این منطقه در فصل سرد سال جان کوه نوردان را تهدید می کند.

وی افزود : فدراسیون کوه نوردی تاکنون برای رفع مشکلات این نقاط حادثه خیز با مراجع ذیربط از جمله راه و شهرسازی مازندران و شهرستان کلاردشت مکاتباتی داشته که بی نتیجه بوده است.

رییس هیات کوه نوردی کلاردشت مسیر دسترسی به قله علم کوه را از مسیرهای شلوغ برای صعود معرفی کرد و گفت : در حالی نسبت به رفع مشکلات موجود کوتاهی می شود که خودروهای حامل کوه نوردان خارجی و ایرانی در این مسیر ارتباطی تردد می کنند.

وی در عین حال از همکاری فرماندار کلاردشت به خاطر مخلوط ریزی حدود 10 کیلومتر از این مسیر ارتباطی قدردانی کرد و افزود : با توجه به اینکه اجرای طرح های عمرانی به دلیل کوهستانی و یخبندان بودن منطقه فقط در نیمه نخست سال میسر است ، باید مسوولان امر از هم اکنون برای رفع مشکلات تدابیر ویژه ای بیندیشند.

فرضی همچنین از صعود 70 کوه نورد خارجی به قله علم کوه از ابتدای ماه جاری تاکنون از این شهرستان خبر داد و گفت : بیشتر این افراد از کشورهای استرالیا و آلمان بوده اند.

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٠:٠۳ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٢٤ تیر ۱۳٩۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک