کلاغ ها


+ ادعای یک محقق: کشتی نوح در زاگرس ، کوهستان گرین

یکی از محققان ایرانی در پاییز 1379 مقاله‌ای درباره کشف قبر حضرت نوح (ع) و مکان کشتی او در کوه «سرکشتی» منتشر کرد. با اینکه این نظر در خارج از کشور با استقبال مواجه شد اما در ایران به آن توجهی نشد، در صورتی که نتیجه آن می‌تواند نقش بزرگی در سرنوشت گردشگری کشورمان داشته باشد.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه مردمسالاری، تاکنون ادعاهای فراوانی درباره محل کشتی نوح در جهان مطرح شده و محققان چندین مکان را مورد بررسی قرار داده‌اند. یک محقق ایرانی با بررسی اسناد و مدارک ادعا می‌کند در کوه سرکشتی، کشتی نوح به خشکی نشسته است. وجود قبر نوح و محل دقیق آن برای نخستین بار در این محل احتمال داده شده است. همچنین حدس زده شده که قبر دیگری در کنار آن، مربوط به یکی از بستگان نوح وجود داشته باشد. حس کنجکاوی و دانستن بیشتر درباره این کشف و نتیجه پانزده سال مطالعه و بررسی مدارکی که از حدود 1200 سال قبل تا کنون به طور مستند تهیه شده و در تهیه آن به یافته‌های باستان‌شناسان نیز استناد شده است موجب شد گفت‌و‌گویی با دکتر علی‌اکبرافراسیاب‌پور انجام گیرد . بخش هایی از این گفت و گو :

* چطور ادعا کرده‌اید که قبر حضرت نوح (ع) را پیدا کرده‌اید؟

در نزدیکی نهاوند رشته‌کوه گرین قرار دارد و در آن رشته‌کوه در نزدیکی نورآباد کوهی را یافتم به نام‌ «سرکشتی» که در منابع محلی نوشته بودند که جای کشتی حضرت نوح (ع) است به آنجا رفتم و مدارک فراوانی از حضرت نوح (ع) در آن منطقه یافتم که همه آن اسناد را مستند با فیلمبرداری به انتشارات زرین و سیمین داده‌ام با نام کتاب «کشف قبر نوح» که متاسفانه هنوز به چاپ نرسیده است.

در بالای آن کوه دو مرقد بسیار کهنه یافتم که در منابع با نام مقبره «بابای بزرگ» آمده بود. در آن مقبره هم نام بابای بزرگ آمده بود و همه مردم منطقه هم آن را به همین نام می‌شناختند و برای زیارت می‌آمدند و بسیار حاجت خود را می‌گرفتند. بنده با دلایلی ادعا کردم که این قبر حضرت نوح (ع) است. بعد از چاپ مقاله من در ایران و انعکاس آن در آمریکا، چند گروه خارجی به ایران سفر کردند. متاسفانه سه سال پیش که برای آخرین بار به آن منطقه رفتم با کمال تعجب دیدم تابلوهای «بابای بزرگ» که نام اصلی آن بوده را برداشته و نام امام‌زاده ابراهیم را نوشته‌اند. همه زائران هم می‌پرسیدند عجیب است که چرا نام اینجا را عوض کرده‌اند. در ضمن دو بولدوزر بزرگ به چند هزار متری کوه آورده بودند و تا زیر قبر را کنده بودند و هنگامی که اعتراض کردم که درب‌ها و ضریح قدیمی اینجا که با خط کوفی و یک خط کهن‌تر بود کجاست؟ متولی آن با اعتراض شدید گفت من بهترین درب‌های آلومینیومی را برای اینجا خریده‌ام! آن درب‌های شکسته را فراموش کنید. گفتم چرا نام اینجا را عوض کرده‌اید؟ بالاخره همه اعتراض‌های من به جایی نرسید. در حالی که همه اسناد و عکس‌های گذشته آنجا را دارم.

* اطلاع داریم که شش کشور ادعا دارند که کشتی نوح (ع) در کشور آنها به خشکی نشسته است. شما چگونه ادعا می‌کنید که در ایران و در کوهستان زاگرس و کوه گرین و در قله سرکشتی به خشکی نشسته است؟

دلایل بنده فراوان است و در کتاب خود به تفصیل آورده‌ام. این کشورها نیز اغلب دلیل قانع‌کننده‌ای ندارند. ترکیه می‌گوید در آناتولی است و یمن می‌گوید زیر دریای یمن است. از نظر جریان آب و هوایی نشان داده‌ام به دلیل اینکه گردش ساختمان زمین که از غرب به شرق است در نتیجه جریان‌های هوایی بین‌النهرین همیشه رو به شرق می‌آید، چنانکه امروز هم ابرها و گرد و غبارهای‌ بین‌النهرین و عراق و سوریه به ایران می‌آید و هرگز به شمال به سوی ترکیه یا به جنوب به طرف یمن نمی‌رود.

آن روزگار هم آن طوفان بزرگ که در دشت بین‌النهرین در سرزمین عراق رخ داده بی‌تردید تنها در کوهستان زاگرس که مانند دیواری در شرق آن است و بین فلات ایران و بین‌النهرین قرارداد می‌توانسته جلوی این طوفان را بگیرد و کوه سرکشتی در قلب کوهستان زاگرس قراردارد...

 

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٠:٥٦ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٢٠ امرداد ۱۳٩۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک