کلاغ ها


+ نجات 4 کوه نورد کرمانشاهی گرفتار در کوه بیستون

4 کوه نورد کرمانشاهی گرفتار در کوه بیستون نجات یافتند. مدیر عامل جمعیت هلال احمر کرمانشاه گفت : پس از تماس تلفنی یک کوه نورد مبنی بر اینکه چهار کوه نورد در ارتفاعات کوه بیستون در زیر جان پناه دیواره دچار حادثه شده و نیاز به امداد رسانی دارند یک تیم عملیاتی از نجاتگران متخصص کوهستان آماده اعزام به محل حادثه شدند.
عادل شفیعی افزود : نجاتگران پایگاه کوهستان بیستون همزمان با انجام مراحل آمادگی برای حفظ خونسردی و انجام اقدامات اولیه با حضور در محل راهنمایی های لازم را انجام دادند. وی گفت : سحرگاه دیروز تیم 5 نفره امداد کوهستان به محل اعزام شدند که پس از 8 ساعت کوه نوردی و تلاش برای نجات حادثه دیدگان ، نجاتگران پایگاه بیستون کوه نوردان را تا پایگاه همراهی و یک نفر از آنان را که مصدوم شده بود را به بیمارستان  اعزام کردند . وی گفت : علت این حادثه انحراف از مسیر اصلی کوه اعلام شده است.

 

 

 

 

پیدا شدن جسد کوه نورد مهابادی

جسد کوه نورد مفقود شده مهابادی پس از سه ماه پیدا شد. فرمانده انتظامی مهاباد گفت: این کوه نورد73 ساله روز چهاردهم تیربه همراه یکی ازگروه های کوه نوردی این شهرستان به کوه های اطراف سد مهاباد رفته بودکه در پی بارندگی های شدید از گروه جدا و گم شد.
سرهنگ بابانژاد افزود : در روزهای نخست حادثه گروه های مختلف کوه نوردی ، امدادگران هلال احمر و حتی غواصان و سگ های ردیاب به جستجوی این کوه نورد پرداختند اما تلاش ها بی نتیجه ماند تا اینکه دیشب ماهیگیران جسد وی را در دریاچه سد مهاباد از آب بیرون کشیدند.
فرمانده انتظامی مهاباد گفت : جسد این کوه نورد پس از طی مراحل قانونی به خانواده اش تحویل شد.

 

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٦:۱۸ ‎ب.ظ ; دوشنبه ٢٤ شهریور ۱۳٩۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک