کلاغ ها


+ این محیط‌بان فداکار جان ۵ کوه نورد را نجات داد

 

 

یزدان سینکایی، سرمحیط‌بان محدوده امن البرز مرکزی، جان ۵ کوه نورد ‌که در برف و بوران گرفتار شده بودند را نجات داد.به گزارش «تابناک»، شاهرخ ساسان در گفت‌وگو با زیست بوم با اعلام این خبر گفت: من و چهار نفر از دوستان همنوردم برای کوه نوردی در قله وره وشت ‌در سلسله کوه‌های البرز مرکزی و در حاشیه جاده چالوس قرار دارد، حرکت کردیم اما ناگهان بوران و برف شدید ما را زمین گیر کرد.

وی گفت: در مدت کوتاهی برفی به ارتفاع یک و نیم متر روی زمین نشست به شکلی که امکان برگشت از مسیری که آمده بودیم را نداشتیم و مجبور شدیم روی یال قله حرکت کنیم. 


این کوه نورد قدیمی افزود: بعد از ساعت‌ها پیاده روی در برف و در حالی که عملاً از پا افتاده بودیم بالاخره خودمان را به یک جان پناه رساندیم اما به دلیل سرمای شدید و خستگی مفرت همچنان خطر مرگ ما را تهدید می‌کرد. در آن ناحیه هم تلفن همراه آنتن نمی‌دهد و بعد از طی یک مسیر بالاخره در یک نقطه توانستیم با یکی از دوستان تماس بگیریم و درخواست کمک کنیم.

ساسان در ادامه گفت: بعد از پنج ساعت محیط‌بان یزدان سینکایی با اجاره ‌دو قاطر و همراه آوردن هیزم خودش را به ما رساند و در حالی که ما به دلیل خیس شدن تمام لباس‌ها و خستگی ناشی از ساعت‌ها پیاده روی در برف و بوران از نفس افتاده بودیم، این محیط‌بان فداکار تمام شب را بیدار ماند و با روشن کردن آتش تلاش کرد مانع از سرما‌زدگی تیم شود.


او با اشاره به فداکاری این محیط‌بان گفت: در شرایطی که ما گرفتار شدیم و با برف غافلگیرکننده‌ای که تمام منطقه را سفیدپوش کرد، بدون اغراق اگر غیرت و فداکاری این محیط‌بان نبود ما جانمان را از دست می‌دادیم.

 

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۸:۱٢ ‎ب.ظ ; شنبه ٢٤ آبان ۱۳٩۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک